Wasze doświadczenia

0

Tak się zastanawiam jak u Was było w pierwszej pracy, co umieliście i jak to umieliście ? Załapaliście się na staż czy od razu normalna praca. Chodzi mi raczej o doświadczenia z branżą IT :)

1

Kompletnie nic nie umiałam, dostałam pracę na ładne oczy ;)

0

Był już chyba taki temat ;]
3 rok studiów, umiałem mało. Teoretycznie byłem jako intern. W praktyce robiłem mniej więcej to samo co reszta teamu, tyle że pracowałem na 1/2 etatu bo miałem zajęcia na uczelni.

0

Temat był podobny, ale odnośnie pracy w ogóle, a mnie raczej interesuje to co potrafiliście ? Głównie ciekawi mnie co jest potrzebne w pierwszej pracy.

0

W takim razie konkretniej, co umiałem:

  • Javę 1.6 SE, raczej na średnim poziomie (czyli składniowo ok, ale bez jakiejś wielkiej znajomości biblioteki standardowej ani informacji o tym "jak coś działa")
  • podstawy JUnita i EasyMocka (po 2-3 tygodniach klepaniach 100% pokrycia wszystkiego co się napisało tutaj skill szybko mi skoczył :P)
  • podstawowe wzorce projektowe
  • SQL
  • obsługa issue trackera, systemu kontroli wersji, eclipse, maven, ant
0

I myślisz że z taką lekką znajomością tematu jestem w stanie coś znaleźć ( chodzi mi o większe ośrodki, Katowice, Wrocław, Wawa, Kraków )? czy raczej miałeś szczęście z tą robotą ?

1

Większość ludzi ode mnie ze studiów normalnie tak zaczynała pracę od 3 roku i umiała mniej więcej tyle samo (niektórzy w innych technologiach -> .net, python) i raczej nikt nie miał problemu ze znalezieniem roboty. Bo jak biorą cię gdzieś jako interna albo juniora to sobie doskonale zdają sprawę z tego że nie musisz wszystkiego od razu umieć - ważne żeby na rozmowie zobaczyli że masz potencjał żeby szybko się douczyć. Bo nawet jeśli nie znasz jakoś dobrze technologii X ale widać ze rozumiesz koncepcje na których się ona opiera i jesteś w miarę ogarnięty to raz dwa się nauczysz.

0

@niezdecydowany - weź nie panikuj ;) Pierwsza praca to żaden problem z dla informatyka, który wie cokolwiek spoza programu nauczania na studiach - czyli sam się interesuje choć trochę. A całej wymaganej reszty nauczysz się już od innych, podczas pracy. Ewentualnie możesz nie mieć doświadczenia komercyjnego, ale mieć dużą wiedzę - wtedy idziesz i rzucasz dobrą stawką na początek ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0