JS quiz

0

Hej!
Mam problem z praca domową na informatykę, mianowicie zaczęliśmy ostatnio pisanie w JS i jako ćwiczenia wykonujemy quiz z wyskakujących okienek (prompt, alert). W domu mieliśmy dodać do quizu ujemne punkty oraz aby w podsumowaniu quizu w zależności od ilości zdobytych punktów od 1-4 był napis punkty a 1 i 5 punktów. Na początku gdy dodałam do kodu punkty-- w przypadku złej odpowiedzi wyskakiwało 0 punktów, nie ważne ile punktów zdobyłeś. Gdy dodałam w końcowym zapisie aby ,,punkty" zmieniały się na ,,punktów" całość przestała wyskakiwać na stronie. Niestety nie mogę sobie z tym poradzić, z góry dziękuję za pomoc.
w załączniku ss z kodem

0

w ifie na końcu nie skasowałaś plusów kopiując-wklejając słowo +punkty+ z poprzedniej linijki, więc zapewne błąd składni masz (możesz włączyć konsolę błędów w przeglądarce, powinno być w "narzędzia dla programistów", albo coś podobnego w zależności od przeglądarki)

if(+punkty+ == 0  (I TAK DALEJ)
0

Linie poleceń kończymy średnikiem. Przed ostatnim poleceniem w bloku można go pominąć (dlatego działało wcześniej) ale najlepiej wstawiać wszędzie, bo wtedy nie musisz przerabiać innych linii, dodając nowe.

Instrukcja warunkowa pod koniec wygląda bez sensu.

Używaj konsoli przeglądarki - wyświetla informacje, w których liniach są błędy i co jej tam nie pasuje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0