Fundamentalna wiedza

0

Hej, mam ostatnio takie myśli że mimo iż pracuję od 2 lat to guzik umiem. Potrafię pisać to i owo w javie ale mam takie luki że aż czasem wstyd podiąć pewne tematy.
Postanowiłem to zmienić i doczytać po praktykować jednak jak zawsze jest pytanie czego jeszcze nie wiem. Na pierwszy ogieć wziąłęm sobie mechanizm refleksji i serializacji później chcę się w strumienie zagłębić. Fajnie jak byście mogli napisać takie ewidentne braki jakie widzicie u developerów javy i nie tylko. Po dokształceniu się z samej javy mam zamiar usiąść porządnie do wzorców.
Będę wdzięczny za każdą konstruktywną wiadomość.

0

0

@datdata, akurat to jest przykład prezentacji, która jest bardzo naciągana i niezbyt dobra. Dlaczego? Ano dlatego > http://koziolekweb.pl/2012/07/02/rozbrajamy-mine/ generalnie Wojtek mocno przegiął i to nie jest tylko moje zdanie, ale też wielu innych osób, które miały okazję być na tej prezentacji. a przepraszam confa 2013 nie 2012 :) ale odczucia te same.

@Niepewny, pytanie pierwsze pracujesz w javie czy nie? Jeżeli nie to zacznij. Jeżeli tak, to pytanie czym się zajmujesz i skąd wzieły sie te luki. Może czas zmienić pracę/projekt by je uzupełnić.

0

@Koziołek
tak pracuje na co dzień przy projekcie opartym na Javie. Spring i trochę starego chłamu. Zmiana pracy jest właśnie tym czynnikiem, który uświadomił mi że jestem dupa i tyle. Praca polega na fixowaniu bugów 6h kminisz kod fixujesz 30min. Chciał bym wskoczyć gdzieś gdzie faktycznie się pisze kod nie tylko w javvie samej ale w warstwie frontendowej też. Czuję też sam że się nie rozwijam i to mnie najbardziej boli a niestety nie jestem człowiekiem, który ma takie zacięcie jak wiele osób że po pracy siadają do kompa i kodzą. Może to specyfika tego co mnie 8h w pracy czeka i to mnie męczy:/

0

Zmień pracę. Tyle. Czasami warto pocierpieć w procesie rekrutacji by coś zyskać. Inna sprawa - zacznij kodować dla zabawy. To pozwoli ci na rozwój swoich umiejętności.

0

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0