W jaki sposób promować Ruby i Ruby on Rails?

0

Jak spopularyzować te technologie w Polsce?

6

W jakim celu popularyzować w Polsce technologie od których cały świat (a przynajmniej ta część która jeszcze może) już ucieka?

4

Przecież ta technologia jest popularna w Polsce i mamy całkiem sporo firm specjalizujących się w RoR i znanych na świecie, tak samo paru znanych developerów. Więc nie za bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć więcej.

A Ruby i RoR wygląda obecnie raczej jako technologia której hype przeminął i teraz nie jest już tak popularna jak kiedyś. Raczej teraz powoli zaczynają królować inne technologie, bo ludzie zauważyli z czasem dużo problemów w RoRze.

1

Podobnie jak @hauleth znam firmy i ludzi, którzy piszą w RoR. Znaleźć pracę nie w Railsach to żaden problem, ale ... hype był w okolicach 2005+, a nie teraz. Wiele firm, które niegdyś pisały tylko w Rubim, teraz pisze w Elixirze / Phoenixie i / albo Crystalu i Amberze.

1

Jest sporo projektów i firm które używają Ruby(RoR) i nie trzeba się bać tej technologii, nie upadnie tak szybko. Czasem nawet lepiej wybrać bardziej niszowy język, wtedy jest mniejsza konkurencja na rynku pracy. Z moich obserwacji wynika, że Junior Ruby szybciej znajdzie pracę niż np. Junior Python.

0

No właśnie. Sens popularyzacji Ruby'ego jest trochę bez sensu. Chyba dla Rubiowców lepiej, żeby ich język był niszowy i dla "dinozaurów programowania" (bo Ruby to już powoli wygaszająca technologia), niż żeby mieli zalew beginnerów jak (podobnym do Ruby'ego w końcu) w Pythonie, nie mówiąc już o zalewie beginnerów w innych językach (choćby JavaScript).

Chyba, że chodzi ogólnie o to, jak zrobić, żeby Ruby stało się bardziej popularne (ale to już trzeba by odwrócić trend światowy), ale to będzie ciężkie. Z jakichś powodów Ruby jest w odwrocie. Python wygrał - mówię o Pythonie, bo wydaje mi się, że to podobne języki o podobnym przeznaczeniu i podobnych wadach (domyślne maszyny wirtualne dla Pythona i Ruby'ego są dość powolne, nie są to demony szybkości), więc pewnie najbardziej naturalna konkurencja.

A Python - może wygrał dlatego, że jest prostszy, może dlatego, że ma dużo bibliotek do modnego ostatnio ML, a może po prostu bardziej znany i ma opinię poważnego języka (a Ruby ma opinię języka dla hipsterów).

0

Ruby to taki "mało okrzesany potworek" i stąd jego taka a nie inna pozycja oraz trend jakim podąża......
Natomiast mają rację którzy twierdzą, że następcą Rubiego jest/będzie Python.....

0

Ruby to taki "mało okrzesany potworek" i stąd jego taka a nie inna pozycja oraz trend jakim podąża...

Nie wiem czemu taka jest opinia, mi Ruby podchodzi zdecydowanie bardziej niż Python.

Natomiast mają rację którzy twierdzą, że następcą Rubiego jest/będzie Python...

Nie mają. Python stał się popularny w zupełnie innej gałęzi informatyki. W webie jak już to Ruby zostanie zastąpione przez języki jak Go czy Elixir, które zdecydowanie lepiej radzą sobie z równoległością i zapewniają zdecydowanie większą wydajność.

1

Opinia stąd że Ruby (a konkretnie jego kompilator) potrafi walnąć false - positive w najmniej oczekiwanym momencie i zwiesić całą kompilację a tak naprawdę żadnego błędu nie było. (parę razy to przerabialiśmy w firmie).

Poza tym popatrz na składnię Rubiego..... serio tak wygląda składnia nowoczesnego języka?

0

Ruby is a new Perl -- to chyba podsumowuje problem z Ruby'm (głównie jego składnią)...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0