Nie działa kod Asm

0

Poniżej kod

.model small
.386

.data
    tekst byte "Hello. World",0ah,0dh,"$"
.stack 100h
.code
    .startup

mov dx, offset tekst
mov ah, 09h
int 21h
.exit
end    

Mógłby ktoś sprawdzić czy działa, próbowałem u siebie i wywala błąd z .model small następnie .386. W przykład z książki

0

Czym i jak to kompilujesz? Bo nie ma czegoś takiego jak jeden asembler. Nawet po x86 jest ich kilka. Kod wygląda jak pod MASM a pewnie próbujesz kompilować jakimś FASMem.

0

@Shalom zainstalowanego mam MASM32 Editor oraz dwa inne kompilatory pod którymi nie działa. Natomiast z MASM32 mam taki problem. Po wpisaniu kodu -> Run program komunikat "Cannot perform this operation. There is no file loaded to perform it on".

0

Zapisałem plik i następnie Run Program uruchamia się konsola z ścieżką dostępu do zapisanego pliku i komunikatem "Assembly Error".

0

No jak nie podasz komunikatu błędu to nic nie zrobimy...

0

-> Compile resource file

http://fotowrzut.pl/1T8SUMB7AO

0

Ale co ty w ogóle odpalasz? o_O Bo wygląda jakbyś odpalał w ogóle nie to co trzeba albo jakbyś ściągnął nie to co trzeba. Tu: http://home.agh.edu.pl/~dlugopol/asm/ masz masma32

0

Po pobraniu i próbie uruchomienia kompilatora plik ML.EXE pojawia się okienko konsolowe i od razu znika?

0

No to geniuszu odpal to W KONSOLI bo ten kompilator jest przecież konsolowy. Otwórz konsole, przejdź do tego katalogu a potem wykonaj ML.EXE twójplik.asm. Programy maja to do siebie że jak sie wykonaja to się kończą i "okienko znika".

0

Wchodzę w konsolę, wrzucam sobie w nią plik ML.EXE naciskam enter i zwraca mi o to taki wynik http://fotowrzut.pl/AHRUOY8IPD

W czym mam zapisać kod, aby powstał plik .asm?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0