Dziwny hdd???

0

Mój problem jest nastepujący - posiadam płytę ECSK7S5A pro (bios overclocking), 256ram ddr, athlon xp 1800+ oraz Hdd 40GB Seagate U series 5 model st340823a - nie samo posiadanie jest oczywiście problemem ;-) ale fakt że w tej konfiguracji dysk działa mi niesamowicie wolno :-( dysk jest ustawiony na ata100 i auto detect w biosie. niestety w sandrze wypada wyjatkowo cienko - ok 12000 pkt zamiast 22000 po przyłączeniu dysku u kumpla. Nie jest to na pewno problem defragmentacji bo próbowałem, próbowałem także programów daignostycznych (wielu) - ale żaden nic nie wykrywa :-( w biosie tylko opcje ustawinia się nie zgadzaja z tymi napisanymi na etykiecie dysku - czy to może być przyczyną problemu i jak ten problem zlikwidować ??? (nadmienię, iż w biosie nie mam opcji ustawienia ich ręcznie)
TIA

0

probowales wymienic tasme sygnalowa??

0

tak, próbowałem i nic to nie dało...

0

Zmień bios na CheepoBIOS, u mnie to pomogło.

0

wczoraj właśnie zamieniłem na ten bios... także nie ma najmniejszego efektu :-(

0

A sprawdzałeś czy przypadkiem nie pracuje w PIO?

0

W biosie mam mozliwośc wyboru od 0 do 5 pio lub auto. różniece są w szybkości pomiędzy poszczególnymi trybami, ale hdd nigdy nie osiąga oczekiwanej wartości.

gdy w biosie opcja ta jest na auto, wowczas w winie w menedzeże urządzeń tryb pracy dysku identyfikowany jest jako udma5. co jest nie tak w takim razie????

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0