Podgląd ekranu komputera w sieci LAN bez wiedzy użytkownika

0

Hej

Czy jest jakiś program na Windows dzięki któremu w sieci LAN mogę podejrzeć co robi użytkownik bez jego wiedzy?

1

Tylko jeśli będziesz miał uprawnienia administratorskie na tym komputerze, a jego użytkownik nie. No i będziesz musiał doinstalować oprogramowanie. Pytanie po co?

0

Administatora mam bo to komputer w mojej firmie, a chce sprawdzić co robi pracownik ponieważ mam zgłoszenia, że robi coś podejrzanego.

2

Pracownik podpisał kwit, że może być w ten sposób monitorowany?
Bo to bardzo problematyczne. Ja np. nie chciałbym, żeby ktoś mógł podejrzeć mój login do np. LinkedIna gdzie mam też prywatne wiadomości.

1

VNC serwer przekompilować bez aktywowania trayIcon.

0

Jedyne co to mozesz zalozyc snifera i monitorowac jego pakiety wychodzace i przychodzace to bedziecie wiedzieli, czy gra, czy fb, czy linikedina itd. Lub zalozyc mu hook'a na klawiature podczas nieobecnosci i bedziesz widzeic co pisze itd.

Takie dowody monitorwania sieci sa dopuszczalne, ale jesli nie ma zgody na monitorowanie typu vnc itd to zdobyte w ten sposob dowody sa nielegalne. WIem brzmi glupio no ale. Chyba ze zlapeicie go jak na nosniku jakims swoim wynosi dane z firmy czy cos.

0

Kiedyś było coś takiego jak "oko szefa" na windows. Testowa wersja działała miesiąc, chociaż nie wiem czy ciągle są takie warunki licencji.

0

@katakrowa: przekompilować tzn? mowimy tu o ultravnc?

0

@katakrowa: nie trzeba kompilować, sam kiedyś tak ustawiałem TightVNC żeby się odpalał ale bez ikony w trayu. Do tego w ustawieniach trzeba wyłączyć wszystkie opcje zdalnej kontroli - żeby pacjent nie zauważył, że nagle czasem zaczyna mu myszka biegać po ekranie ;)

0

@LynxBings:
https://archive.realvnc.com/download/open/

a w kodzie zaczął bym szukać od pliku win\winvnc\VNCServerWin32.cxx

  // - Create the tray icon (if possible)
  trayIcon = new STrayIconThread(*this, IDI_ICON, IDI_CONNECTED, IDR_TRAY);

Obsługa ikony systemowej jest na osobnym wątku więc myślę, że jak na chama wyrżniesz wszystkie odwołania do trayIcon do będzie działać.
Sprawdziłbym i nawet przygotował ale na laptopie, na którym dzisiaj pracuję nie mam żadnego kompilatora Visual C/C++.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0