OCR - czyli skan zeszytu z późniejszą opcją wyszukiwania tekstu

0

Mam do Was pytanie.
Być może temat znany i poruszany....
Mam sobie zeszyt, w którym zapisuję ważne rzeczy. Czasami czytelniej, czasami mniej, ale to mniejsza.... Co się uda, to się uda.
Czy jest możliwość zeskanowania go dokładnie strona po stronie, po to aby później zebrać to np. w jakiś plik na komputerze - by była możliwość wyszukiwania z tekstu słów klucz? Chodzi o to, aby to co się uda się zeskanowało i by to zadziałało.
Ogromnym plusem byłaby możliwość szukania, ale i także inne za tym idące fakty: np. kopia zapasowa takiego zeszytu itp. :)
Zdjęcia mogę zrobić, ale interesuje mnie możliwość odczytania tekstu....
Czy muszę zrobić to "zdjęciem po zdjęciu" w jednym z programów? Czy to długotrwały proces? (ładować to się mogą, ale czy sprawnie mogę to zeskanować robiąc np. ileś tam set zdjęć)?

Nie jestem bierny w temacie, bo zainteresowałem się: https://www.benchmark.pl/test[...]je/zamien-obraz-na-tekst.html
Ściągnąłem sobie i jestem po wstępnej zabawie programem "Obiektyw" i "Text Fairy".
Wierzę, że to możliwe, bo wykrywanie znaków i tysiąca rzeczy innych już jest możliwe :-)

Czy Ktoś miał doświadczenie z tego typu programami / "zabawami"? Czy jest to w ogóle możliwe? Czy Ktoś miał z tym styczność? Może polecić jakiś ciekawy / dobry / polecany program?
Czy z tekstu napisanego komputerowo (a więc czytelniejszego = jasnego) - jest możliwość zrobić takie coś?

Czy jednak... jednak... to służy raczej do celów bardziej prostych niż te które bym chciał osiągnąć?

0

dla mnie to byłby przełom :O

1

Chyba każdy współczesny program OCR ma funkcję, aby rozpoznany tekst wrzucić do PDF-a czy do czegoś, a potem możesz to wyszukiwać w nim? Przed wiekami, kiedy pisałem na papierze to mój Finereader chyba na to pozwalał bez problemu. Więc na pewno się da, aczkolwiek nie polecę jakichchś konkretnych narzędzi. Otwartoźródłowy tesseract na pewno da się uruchamiać z konsoli, więc zrobienie przetwarzania wielu plików to pikuś, bo to się da oskryptować, ale też nie wiem za bardzo czego oczekujesz.

OneNote w którym trzymam większość notatek też tak miał w wersji desktopowej AFAIR - wrzucasz obrazek i jest opcja "rozpoznaj tekst".

Oczywiście rozpoznawanie pisma odręcznego to zupełnie inna kategoria - nie wiem czy są gotowe narzędzia do tego dla języka polskiego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0