Jak sprawdza sie Wam ekosystem Apple?

0

Jakie macie doswiadczenia z uzytkowaniem ekosystemu Apple? Czy warto taki stworzyc?
Nowe laptopy z M1 wygladaja bardzo obiecujaco i moga troche namieszac na rynku. Ja jestem uzytkownikiem iPada Air i bardzo sobie chwale. Apple Watch rowniez deklasuje inne zegarki jakoscia wykonania i oprogramowania. iPhony pozostaja iednak troche w tyle za konkurencja (moim zdaniem).
Jakie macie przemyslenia na ten temat?

0

MacBook + iPhone - działa to świetnie.
Polecam każdemu. Mam choćby na myśli synchronizację.

2

Fajna jest integracja macbook - iphone, możesz wysłać szybko plik na kompa. Możesz zsynchronizować macbooka z telefonem i odbierać połączenie z kompa i komp ci dzwoni - akurat mnie to irytowało i to wylączyłam xD
Jak kupujesz pierwszy produkt apple, to jest to irytujące, że wtyczki są inne (przejściówka do monitora itp). Jak masz kolejny produkt to staje się to bardziej wygodne, łądowarką do telefonu załadujesz myszkę itp.

1

Ekosystem Appla nie jest idealny ale dużo lepszy niż windowsowy. Tego drugiego po prostu nie ma :)

4

Tego drugiego po prostu nie ma :)

Android + Windows 10 robią te rzeczy o których tutaj mowa w rodzaju odbierania/pisania SMS-ów czy rozmów telefonicznych na komputerze. OneDrive i jego synchronizacja dokumentów też działa, na telefonie się od razu pojawiają, świeżo zrobione zdjęcia lądują automatycznie na komputerze.

Brakuje synchronizacji pomiędzy aplikacjami - za czasów nieodżałowanego Windows 10 Mobile ta sama aplikacja na telefonie i komputerze to było super rozwiązanie (np. do podkastów - przerywasz słuchanie i kontynuujesz na innym urządzeniu), ale to nie tak, że synchronizacji nie ma.

0

Jak się sprawa ma jeśli chodzi o dockera na macu? Kiedyś słyszałem że jest lipa. mnie mac kusi ze względu na prace przy mobilkach, co prawda jako android dev nie potrzebuje maca, ale chciałbym móc sobie skompilować np apkę we flutterze i odpalić aplikację na emulatorze ios.

Da się pracować z dockerem na macu tak łatwo jak na linuxie? przykładowo ściągam obraz i robie jakiś docker compose up i mi backend wstaje

2
alMarko napisał(a):

Da się pracować z dockerem na macu tak łatwo jak na linuxie? przykładowo ściągam obraz i robie jakiś docker compose up i mi backend wstaje

Da się, ale Docker jest obsługiwany przez VMkę, więc niektóre rzeczy nie będą działać (np. host network). Dodatkowo różne VMki cechują się różną wydajnością, a obraz dysku potrafi puchnąć, więc co jakiś czas warto go ręcznie usunąć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0