Klawiatura mechaniczna do 500 zł

0

Rozglądam się za klawiaturą mechaniczną. Ma działać normalnie pod Linuksem (czyli żadnych bajerów), mieć numpad, podświetlenie może być (nie musi), nawet różowe, aby tylko nie była to gwałcąca oczy światłem choinka. Tak, że ma działać a nie być sprzętem gamingowym.
Jakieś polecanki?

1

A jaki form factor? Jakaś preferencja co do przełączników? Gotowiec czy custom? Dostępna w Polsce czy może być z zagranicy?

1

Das Keyboard Professional śmiga już u mnie kilka lat (5+) bez żadnych problemów. Oprócz kodzenia i pisania, grałem na niej w nawalanki (nawet teraz w MK11). Działała pod Linuksem. Nawet można było do niej dokupić klawisze z pingwinem do podmiany za te z flagą Windowsa. Jedyne co na niej świeci, to Num Lock i reszta "locków".
Wtedy kosztowała ok. 400zł. Teraz za nowe wersje Das Keyboard dasz 2 razy tyle...

0
hauleth napisał(a):

A jaki form factor? Jakaś preferencja co do przełączników? Gotowiec czy custom? Dostępna w Polsce czy może być z zagranicy?

Pełnowymiarowa - jak już pisałem, numpad się przyda. Co do przełączników ciężko mi powiedzieć, bo nie mam szczególnego porównania.
Wolałbym, żeby było dostępne w Polsce, ewentualnie w Europie. A customy, zaskoczyłeś mnie, zapomniałem o tym :D

2

jeśli jednak odpowiadałby ci inny format niż pełnowymiarowa - to polecam Keychron K2 (chyba wychodzi K3)

1

Poluj na pepper.pl tam często są z opisami i opiniami na temat switchy.

1
Spine napisał(a):

Das Keyboard Professional

Wygląda bosko :-}

Jedyną wątpliwość mam odnośnie tego, czy te ostre przednie krawędzie altów i spacji nie ranią na dłuższą metę kciuków? Bo osobiście przyzwyczaiłam się od lat do wyprofilowanych klawiszy w swoim Logitechu.

2

@PerlMonk: są np. 75%, które mogą mieć num pada a nie być full size, przykładowo XD75re, zamiast tego bloku na środku można tam ustawić numeryczną (ew. przesunąć ją na bok, bo to jest w 100% programowalne):

6F27E29C-18E1-4442-B8B4-79DEDC7959A4_1_201_a.jpeg

Albo np. XD96 jeśli wolisz "klasyczne" staggered.

3

Mała instrukcja jakby Ciebie interesował custom

3A11740D-9F4E-4F4D-847E-5EDFEE3D9C82.jpeg

0

Właśnie ktoś mi przypomniał, że niedługo czarny piątek :D . Chociaż w Polsce tak różnie z tymi cenami bywa, to warto się rozejrzeć.
@hauleth Kupowałeś już jakieś klawiatury za granicą? Myślę o koszcie i czasie przesyłki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0