W pracy na Windowsie, prywatnie na Macu. Jak pogodzić shortcuty?

0

Cześć, chciałbym zapytać o jedną rzecz, gdyż może kilka osób spotkało się z podobnym problemem.

W nowej pracy zostałem zmuszony do pracy na Windowsie z ograniczonym dostępem do praw admina. Właściciele projektu tego wymagają, więc wszystkie nowe toole muszą być zainstalowane przez oddzielnego admina. Gdyby nie to, że projekt jest dość ciekawy i jest dla mnie wyzwaniem programistycznym to bym zaczął narzekać na firmę i bym szukał już nowej. W dodatku pieniądze jakie oferują przekraczają typowe stawki dwukrotnie.
Problem jest taki, że jak wracam do domu i czasami w weekendy probić coś swojego trochę się zaczynam gubić, gdyż układ klawiatury jest trochę inny niż na Windowsie.
Największy problem jest w IDE oraz innego typu narzędziami, gdzie mam juz trochę ustawionych skrótów ( najczęściej używam góra 10 ), ale jednak pisząc bezwzrokowo wyrobiłem sobie pamięć mięśniową wielu skrótów nie myśląc nawet czy to CMD + R etc

I moje pytanie do was.
Czy ktoś już miał taki problem?
Czy po prostu kupić klawiaturę z układem na macOS i przemapować skróty Windows'owe na Mac'owe ( zauważyłem, że mogą być problemy z SHIT, CTRL / CMD ). Ale oficjalnie i samemu jeszcze nie probowałem.
Czy po prostu chwilowo odstawić Macbooka i przyzwyczaić się do Windowsa. Gdyż problem nie jest z nauczeniem się nowych skrótów, tylko używanie ich na przemiennie :D

Dodam, że na macOS pracuję dobrych 5 lat

1

Ja mam klawę z hardware’owym remappingiem. Trochę kosztowała, ale imho warto było, przy czym ja kupiłem ją z powodów ergonomicznych.

0

Ja podpialem do makazwykla klawiture (Dell U0003-DEL5 QWERTY) zmapowalem sobei Command na alta, option na windows key. I sie po jakims tygodniu przyzwyczailem. Wiec wystarczy spokojnie zwykla klawiatura i zmapowanie klawiszy. A skroty w IDE mozesz sobie recznie ustawic.

1

Mak przez okno, drugi porządny pc z winem lub linuxem i bez problemów.

2

zmień prace na co najmniej taką z linuxem

1

Na macu masz możliwość poprzestawiania miejscami command, option i control, ja tak zrobiłem i mam przez to, to co potrzebuje w miejscu w którym potrzebuje.

0

Najgorsze jest jak długo się używa jednego typu maszyny, a potem trzeba używać równocześnie.
Mam tak od 7 lat i nadal się z tym męczę (ale zdecydowanie mniej niż na początku).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0