Pasy podczas oglądania filmów na Yutubie.

0

Witam.
Od jakiegoś czasu podczas oglądania niektórych filmów na YT wyświetlają się migoczące pasy i to nie zależnie na której przeglądarce oglądam.Jedyną przeglądarką która nie ma takiego efektu jest Internet Explorer. Co może być przyczyną takiego wyświetlania filmów Posiadam 2 karty graficznej i problem pojawia się tylko na jednej z nich. Dodam jeszcze tylko ,że gdy ściągnę taki film pasów nie ma nawet gdy obraz jest wyświetlany czy to z jednej grafiki czy drugiej ? Do rzeczy które już zrobiłem należą przeinstalowanie przeglądarki Opera, przeistalwanie flasha oraz sterowników karty graficznej.

1

flasha się nie używa, przeglądarki używają obecnie html5 używając własnych kodeków audio-video lub wykorzystując systemowe/sprzętowe. Problem u ciebie jest albo z jakimiś kodekami które niepotrzebnie doinstalowałeś albo sterowniki grafiki. Ewentualnie twoja karta jest uszkodzona i sprzętowe dekodowanie nie działa poprawnie.

0

Zależy jakie pasy, najlepiej pokaż. Może vsync nie działa

0

Ok przeszukam system jeśli chodzi o kodeki i dam znać a co do grafiki to by wynikało że internet explorer nie wykorzystuje grafiki lub sprzętowego dekodowania na tyle aby coś takiego się pojawiało ??

1

Brak albo nie sprzętowego dekodowania nie wpływa na obraz, tylko na to czy to karta dekoduje, czy procesor. Aczkolwiek, jeśli masz dekodowanie sprzętowe i błędnie działający sterownik albo uszkodzoną kartę graficzną, to może być taki objaw. Na cpu w zasadzie zawsze będzie ok, jeśli tylko wystarczy mu mocy, żeby to płynnie działało

1

Jeśli testowałeś na firefoxe i miałeś te paski to możesz spróbować wyłączyć akceleracje sprzętową. ff bedzie wyglądał gorzej ale może paski znikną.

0

Kodeków nie znalazłem. Na szczęście nie pojawia się nic takiego w grach.Sprawdzę jeszcze w trybie awaryjnym. Odnośnie tego dekodowania sprzętowego to jak mam sprawdzić czy jest włączone lub nie ?

0

Najlepsze jest to w tym wszystkim że nie ma tych pasów w trybie awaryjnym.

1

Napisałem wyżej jak wyłączyć to w ff. Natomiast fajnie by było jakbyś podał jakie masz dokładnie grafiki i jakie stery zainstalowane.

0

Działająca to gtx 660 a nie działająca to gtx 1060 6GB a wersja sterowników to 451.67-desktop-win10-64bit-international-whq.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0