MacBook a .NET Core

1

Bez problemu odpalisz, najlepszy stack to VS Code + Azure Data Studio + Apache wbudowany pod OSX.
Jednak development na Windowsie nadal moim zdaniem jest najwygodniejszy.
Visual Studio do większych projektów nadal jest niezastąpione, Microsoft Managment Studio do SQL też ma sporo funkcji których ADS brakuje, no i masz IIS.
Więc odpowiedź brzmi - można, tylko czy to na prawdę wygodniejsze ?

1

Za cenę macbooka masz 2, a nawet 3x lepszy laptop, nie mówiąc już o po leasingowych.

2

@KHX: owszem MB (bez znaczenia czy Air czy Pro) są tak średnio 2-3 razy droższe, ale w przypadku Apple cena idzie w idealnej parze z jakością. W przypadku laptopów windowsowych nie jest to regułą. Inna sprawa że nie wyobrażam sobie kodowania na lapku/desktopie z Windowsem.

Od dobrych 6 lat używam produktów Apple, od 4ch ichniejszych komputerów, od 3ch jako daily driver i powiwm w ten sposób: mam nieodpate wrażenie że Apple bardzo dużo wagi przykłada do interfejsu użytkownika oraz do jego logiczności. Zauważ że wszystko jest dokładnie tam gdzie ma być, wszystko jest spójne, łatwe do zrozumienia i tak jakby lepiej współgra ze sobą.

Absolutnie nie mówię, że macOS jest bez wad' chociażby AppStore i proces autoryzacji zakupu płatnych apek; ale jednak te wady są zdecdowanie pzyćmiewane przez zalety. W kwestii pracy do niewątpliwie najważniejszych zalet należą: tryb DND oraz kooperacja iPhone <> MacBook (tak, wiem, na Windowsie też to możliwe, ale tam trzeba doinstalować apkę do tego; macOS ma to natywnie); co do DND: ten z Windowsa jest jedynie nędzną kopią tego z macOS..... chociażby to że można automatycznie odpalać DND po odpaleniu konkretnej apki (jak stosuje do Visual Studio Code)

@RequiredNickname akurat ja używam tego ze świecącym logo na obudowie i szczerze mi to nie przeszkadza. Zupełnie.

0
Anna Lisik napisał(a):

@KHX: owszem MB (bez znaczenia czy Air czy Pro) są tak średnio 2-3 razy droższe, ale w przypadku Apple cena idzie w idealnej parze z jakością.

Louis Rossmann lubi to.
Myślę, że gdyby znał język polski i mógł przeczytać Twój post oplułby swojego Thinkpada kawą, a następnie wytarł i wrócił do naprawy sprzętu od Apple, którego ma dziesiątki albo i setki miesięcznie czytając schematy elektryczne wprost z ekranu swojego zalanego kawą 5 minut wcześniej laptopa.

4

@KHX:
To porównajmy cenowo alternatywy:

  • Dell XPS 9300/9500 11-21k zł brutto.
  • Lenovo X1 Carbon 8g - > 11k zł brutto
    I tak naprawdę koniec alternatyw. Więc gdzie te 2, 3x ?. Ten segment laptopów u każdego producenta plusuje sie w tych samych cenach. A i każdy z tych laptopów ma sporo minusów i zaliczył sporo fuckupow.
1

Widziałem, że Allegro niedawno otwierało projekt .NET Core, w ogłoszeniu mieli właśnie info, że można wybrać albo Maca albo workspace do gier (cytat z ogłoszenia "Laptop z i7, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 15’’ lub 13’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory, wszystkie gadżety których potrzebujesz"). Tak więc produkcyjnie się da ;)

1

Dobra sporo wydajniejszy Ultrabook czy porządny biznesowy model dostaniesz sporo taniej. Koniecznie musi być mac?
Ranking laptopów https://techlords.pl/polecane-laptopy/

0

@purrll:
No to ja już nie rozumiem, albo zbytnio zasugerowałem się powołaniem na Rossmana. Rossman zrobił biznes na hejcie apla. Innych tak nie hejtuje a czasem zachwala. Ale prawda jest taka że każdy ma za uszami i każdy tak projektuje.
Projektują tak i dla siebie i dla outsorsu.
Myślisz, że taki Dell daje dostęp np. do wsadu BIOS, nie. Ile się nakombinowali żeby łatwo nie można u nich LCD wymienić na inne. Lenovo o ile nie zmienili dają 3 miesiące gwar na zawiasy nawet w najdroższych sprzętach. Jak zablokujesz kompa hasłem na BIOS oficjalna procedura to wymiana MB, a to tylko przeprogramawanie kostki, czyli to samo co hejtuje w Macu LR dla SMC.

OPa za oftop przepraszam.

1

Też stałem przed tą decyzją i następny laptop to właśnie Macbook kupuj spokojnie za 10k 16 calowy z 2019 z normalną klawiaturą.

0

Ja na MacBooku mam też Bootcampa i zainstalowane Windows 10, gdzie postawiłem sobie normalne Visual Studio 2019 + MSSQL Studio.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0