Konfiguracja vps

0

Kupiłem vps. https://www.nazwa.pl/ Chce całodobwo ,żeby mi grał w tribar wars 2. Zainstalowałem ubuntu ,ale strasznie laguje. Nie mówiąc już o tym ,że nie wiem jak tam uruchomić przeglądarke.

0

Masz tam w dostęp do konsoli ( KVM )? Bez tego raczej przeglądarki nie odpalisz o ile w ogóle na tym VPS masz Ubuntu z jakimkolwiek środowiskiem graficznym.
Gdyby jednak było (co by mnie zdziwiło) to możesz zdalnie na takim kompie pracować np. poprzez VNC.

0

Za pomocą komend zainstalowałem. Pulpit jest prawie czysty. Kupiłem zły vps?

0

Co zainstalowałeś "za pomocą komend"?

0

Tu. Laguje i nie da się nic tam uruchomić na tym pulpicie. Nie mam dolnego paska

0

Do pracy zdalnej na początek wyłącz tapetę ( zrób jednolite tło ). Ale generalnie wszystko masz a lagi to może problem Twojego domowego łącza albo VPS kupiłeś o tak niskich parametrach, że się krztusi? Jakie to ma parametry ilość rdzeni CPU/RAM/Rodzaj dysku ?

Jeśli liczysz na "płynne ruszanie okienkami" na zdalnym serwerze to raczej zapomnij. Wg mnie chodzi ok.

0

https://www.nazwa.pl/vps/ Tu masz parametry. Ja się na tym nie znam. Jak zainstalować tam przeglądarke jaką kolwiek np: chrome?

0

Jak wyżej napisałem. wg mnie chodzi OK. Wyłącz tło i zainstaluj firefox ( np. https://support.mozilla.org/en-US/kb/install-firefox-linux ) albo przez okienkowy panel pakietów (jeśli jest).

0

A jak wyłączyc tło?

0

Jeśli wziąłeś ten najtańszy to się nie dziw. Jednordzeniowe procki dla desktopa wymarły ponad 10 lat temu, a tu dostajesz jeden rdzeń. To jest vps taki dla serwera strony i to takiej testowej, oczywiście działający bez pulpitu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0