Zakrzywiony monitor / curved - ktoś używa

0

Szukam monitora 27-30 cali w rozdzielczości 2560 x 1440. Wydaje mi się to optymalny kompromis. Teraz mam 24 1920x1200 della. Zastanawiam się mocno nad zakrzywionym - pracuje blisko monitora, zawsze w pojedynkę, a monitor leży w rogu i zakrzywienie pozwoliłoby na troszkę lepsze umiejscowienie. Monitor 70% do pracy, 25% do grania i 5% do innych multimediów.

Moje pytanie - czy ktoś używa tutaj z forumowiczów monitor curved do programowania? Pytam praktyków, nie teoretyków. Głównie mi chodzi o to czy zakrzywienie obrazu nie jest denerwujące przy pracy w IDE. Korzystam z jasnego stylu więc tym bardziej linie będą mi troszkę uciekały. A może to jak z mechanikiem, przez pierwsze 2-3 dni nie mogłem się przyzwyczaić do mojego Corsaira, a teraz znowu jak muszę na chwilę siąść do laptopa to "seplenię" na klawiaturze.

Druga sprawa, może jakieś ciekawe modele ktoś ma polecenia, tak do 2000zł.
Póki co moja pierwsza opcja to: MSI Optix MAG271CQR Curved https://www.x-kom.pl/p/471994[...]-mag271cqr-curved-czarny.html
Gamingowy, ale stonowany stylistycznie.

2

W pracy używałem jakiś czas Dell chyba 32 cale ultra-wide. Szczerze mówiąc to dla mnie było to nieco denerujące - linie, które powinny być proste były krzywe - dziwne wrażenia to powodowało - jak filmy z "rybim okiem". Przesiadłem się na zwykły.

0

Zależy jak pracujesz, część osób lubi, inni nie. Mi się tam dobrze pracowało, ale ja jestem przyzwyczajony do pracy na 4-5 plikach na raz.

1

Pracowałem (w domu) na 27" i 2560x1440.
Po kilku latach (starość?) wysokie PPI zaczelo mi przeszkadzać (+beznadziejne PWM również)
i przesiadlem sie na 31,5" z tą samą rozdzielczością.
Jest znacznie lepiej.
Ale to wszystko na płaskim.

Dla Ciebie mam radę: - kup wysyłkowo. Masz 2 tyg. na przetestowanie + 2 tyg. na zwrot.
Myślę, że przez miesiąc zdecydujesz :-)

1

Ja mam, ale szczerze to jest za duży i gdybym miał wybór to wolałbym jeden taki a drugi w PIVOT ewentualnie, jeśli to Twój jedyny monitor jaki będziesz miał to ja wolałbym dwa standardowe, łatwiej zarządza się oknami bo system traktuje dwa osobne monitory jako dwie przestrzenie robocze. Praca na jednym monitorze nie jest tak efektywna :< A myślałem, że jeden duży monitor będzie spoko.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0