MacOs, Docker i PHP

1

Cześć, dostałem do przetestowania MBP 15 w kontekście jakości pracy na tym systemie z naszym środowiskiem.
Działamy z dockerami, w których śmiga kilka mikroserwisów opartych na Symfony i jeden monolit z własną architekturą, wszystko pod PHP 7.3. Do tego apache2, mariadb, redis i rabbitmq.

Zasadniczo nie da się na tym pracować - szczególnie na mikroserwisach, tam gdzie na Ubuntu request trwał 1s, na Macos trwa 30s/1min.

Próbowałem rozwiązań opartych na flagach dostępu do katalogu, czyli :cached/:delegated, próbowałem docker-sync i mutagen.io, ale wciąż nie da się tak pracować.

Pisze tego posta w nadziei, że ktoś wcześniej mierzył się już z tym problemem i mógłby wskazać przynajmniej ścieżkę, jaką warto obrać, żeby to wszystko ze sobą jakoś płynnie działało.

Z góry dzięki ;)

1

Cześć, dostałem do przetestowania MBP 15

No ale po co na siłę chcesz pchać badziewie tam, gdzie nie jest to konieczne?
Dla mnie sprawa jest prosta - skoro dostałeś to na testy i stwierdzasz, że się nie nadaje, to odsyłasz tam, skąd to przysłali i udzielasz feedback o treści "nie nadaje się do pracy ani jakichkolwiek profesjonalnych zastosowań, proszę o PC".

Nie wiem, czemu chcesz tak proste rzeczy komplikować ;)

0

Jakiego konkretnie masz tego maca i na jakim sprzęcie miałeś postawionego linucha?
Kiedyś mi docker strasznie zamulał, bo miałem w wolumenie cały projekt, razem z bajtkodem, .gitem i innymi pierdołami - wystarczyło dodać to do .dockerignore i śmigało jak nówka :)
Może pogrzeb w ustawieniach dockera, daj mu więcej CPU/pamięci.
A najlepiej to by było to sprofilować.

cerrato napisał(a):

Cześć, dostałem do przetestowania MBP 15

No ale po co na siłę chcesz pchać badziewie tam, gdzie nie jest to konieczne?
Dla mnie sprawa jest prosta - skoro dostałeś to na testy i stwierdzasz, że się nie nadaje, to odsyłasz tam, skąd to przysłali i udzielasz feedback o treści "nie nadaje się do pracy ani jakichkolwiek profesjonalnych zastosowań, proszę o PC".

Nie wiem, czemu chcesz tak proste rzeczy komplikować ;)

Nudny już jesteś z tym hejtowaniem Apple'a przy każdej możliwej okazji. A przede wszystkim nic nie pomagasz takimi wpisami.

0

A przede wszystkim nic nie pomagasz takimi wpisami

Oczywiście, że pomagam. Zauważ, co napisał autor wątku - nie było to stwierdzenie "dostaliśmy i musimy pracować", tylko "dostaliśmy na testy". A to oznacza, że decyzja nie zapadła. Wiec logiczne jest, że jeśli na innym sprzęcie to działa bezproblemowo (co zresztą sam autor napisał), a na testowych Macach jest problem, to nie wiem, czemu by takie "ulepszenie" miało służyć - najbardziej rozsądną opcją jest pozostawienie tego tak, jak było, zanim się eksperyment rozpoczął.

Oczywiście - jeśli okaże się, że Mac musi zostać, to wtedy OP powinien się pochylić nad rozwiązaniem (jeśli będzie to możliwe) problemu, ale skoro to są testy, to wniosek nasuwa się sam - miał działające środowisko, z którym nie było problemów, dostał na testy inne urządzenia, które test oblały. Czyli wracamy do stanu początkowego. I o takiej możliwości chciałem przypomnieć @elbroth.

0

Podejrzewam, że przy stałej pracy cpu tam "śmiga na dwa giga" bo układ chłodzenia nie daje rady.

0

Zgadza się, że decyzja nie zapadła, ale osobiście cały system i "poruszanie się" po nim mi tak odpowiada, że chciałbym, aby i nasze środowisko było w miarę używalne na tym sprzęcie, stąd moje pytanie.
@iksde wcześniej miałem thinkpada, którego modelu nie pamiętam, ale miałem tam niskonapięciowe i5 od intela 8 gen, 16gb ramu i 256gb ssd nvme, wszystko to śmigało pod Ubuntu 18, a teraz mam podstawowy konfig MBP 15, czyli 6-rdzeniowy i7, 16gb ram i 256gb ssd, więc mocy jest więcej.

@czysteskarpety tak, obciążenie cpu jest ogromne. generalnie w konfiguracji zasoby dla dockera zwiększyłem, aktualnie używa 8 procków i 8gb ramu, ale nie widzę różnicy między tymi ustawieniami a domyślnymi - wciąż działa mega słabo.

Profilowaliśmy tą apkę xdebugiem, żeby zobaczyć co tak zamula - generalnie największym problemem jest Symfony i odczyt plików z dysku, ale z kolei czy docker-sync, czy mutagen, czy nawet przekopiowanie plików do kontenera i nieużywanie sekcji "volumes" nie dały żadnej poprawy.

1
elbroth napisał(a):

tak, obciążenie cpu jest ogromne.

To już masz odp. ogólnie te starsze MBP miały jeszcze pełne procki, więc coś tam to jeszcze dawało (chociaż cicho nie było) te nowe to pewnie typowe naleśniki, bo przy takiej budowie nie schłodzisz tego.
Są ciekawe przenośne stacje robocze lenovo, hp, dell z xeonem do takich obciążeń.

0

Probowales tego: https://engageinteractive.co.[...]g/making-docker-faster-on-mac ??

Generalnie Polaki to biedaki wiec hejtuja mac-a :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0