Tablet/ramka do zdjęć z możliwością wysyłania zdjęć zdalnie

0

Siema

Czy kojarzycie jakieś urządzenie, ewentualnie tablet z aplikacją, gdzie można by sprezentować osobie nietechnicznej (dla której telegazeta to szczyt techniki) by robiło za multimedialną ramkę do zdjęć, ale.. by można było tam wysyłać swoje fotki i filmy zdalnie.

Czyli stawiamy babci taki ekranik na półce i rodzina (różne osoby z różnych miejsc) może wysyłać co jakiś czas nowe fotki/filmy, które będą się tam przewijać. Pewnie trzeba by jakieś przedawnianie wysłanych fotek dodać, by po roku nie wyświetlało się w pętli ostatnich 300 zdjęć. Może z bardzo prostym interfejsem typu "pokaż całą galerię" albo "wróć do wyświetlania najnowszych".

0

Moja pierwsza myśl - napisać coś samemu. Jedynie do obczajenia, jak zrobić, żeby apka się automatycznie odpalała po resecie urządzenia oraz jak zablokować wyłączanie i blokowanie ekranu. Ale na pewno są na to jakieś sposoby ;)

0

Nie ma zasobów na robienie samemu.

Obczajam póki co https://www.howtogeek.com/335[...]updating-digital-photo-frame/

0
Marooned napisał(a):

Nie ma zasobów na robienie samemu.

https://botland.com.pl/pl/mod[...]ZSQyDODlwkLl3yTPQshoCiD3w_wcB

plus jakiś ekranik i karta pamięci ;)

2

https://www.ceneo.pl/55078215#tab=spec

Jakby ktoś miał zastrzeżenia co do ceny... dla programisty to żaden wydatek! :)

Zwłaszcza dla takiego señora jak @Marooned.

1

Kolega ma coś takiego http://zoom.me/pl/ kupione dla nietechnicznej mamy i mówi, że całkiem ok :)

0

Ten ZoomMe wygląda jak strzał w dziesiątkę, ale pojawił się inny problem. W lokalu nie ma internetu, a najtańszy z tamtejszej kablówki to 55zł/m-c - to ciut drogo jak dla kilku zdjęć w miesiącu.

Pomyślałem o dopłaceniu stówy za wersję na kartę SIM (ze strony niestety nie wynika, czy wersja z kartą SIM obsługuje również WiFi, gdyby taki dostęp się pojawił). Niestety, chyba nie do końca rozumiem obecne oferty GSM.

Znalazłem sobie takie zestawienie https://mobirank.pl/jaki-wybrac-internet-mobilny-na-karte/ ale nie rozumiem co oznaczają podane stawki. Jeśli jakaś oferta ma 300MB za 3zł i przedłuża kartę na 30 dni, to co mają do tego stawki za dane? To nie jest tak, że po prostu mam 300MB do wykorzystania w ciągu 30 dni? Więcej niż 300MB mi nie trzeba, pewnie i 100MB by wystarczyło, więc celuję w jak najtańszą opcję. Ktoś ogarnia temat?

Na pewno nie może to być żaden pakiet, który trzeba samemu co miesiąc aktywować jakimś kodem, bo ramka to nie telefon. Musi być bezobsługowe (mogę ustawić jakieś zlecenie stałe na przelew paru zł na miesiąc).

0

Ok, zadzwoniłem sobie do Virgin Mobile, potwierdziłem, że karta ma działać bezproblemowo, nie muszę jej aktywować z urządzenia, w którym jest i mogę doładować np. za cały rok z góry (3zł*12) i co miesiąc będzie się sama odświeżała. To chyba zamyka temat, brzmi jak bezobsługowa obsługa. Można też zdalnie podejrzeć jej stan (czy się transfer nie skończył, do kiedy opłacona etc).

[edited]
lol, ramka chyba już nie jest w ogóle w sprzedaży, co wchodzę w kolejny sklep, to wyprzedane.. ech

1

Niestety, ta ramka Zoom.me nie jest już nigdzie dostępna. Nie udało mi się znaleźć ani na rynku pierwotnym ani na wtórnym.
Po luźnym przeglądzie netu trafiłem tylko na takie, gdzie trzeba fizycznie wrzucić foty na kartę pamięci, co się mija z celem.

Ktoś kojarzy jakąś alternatywę (w sensownej cenie)? Jestem mocno zaskoczony tak małą dostępnością tak fajnego pomysłu na prezent rodzinny.

Będę jeszcze testował apkę na tablet ale z tabletem zawsze ryzyko, że łatwo komuś wejść w jakieś menu, coś przełączyć, jakaś aktualizacja wyskoczy etc, no ale zobaczę.

1

W tablecie chyba można całkowicie wyłączyć aktualizacje + odciąć się od google play, po prostu nie rejestrując konta. Jeśli nie da się wyłączyć aktualizacji, to może jakiś ze starszą wersją androida by na to pozwolił...

Jakiś pokaz slajdów można by próbować zrobić na zasadzie wygaszacza ekranu. I żeby tablet wymagał wpisania hasła do odblokowania ekranu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0