Jaką polecacie nawigacje GPS do 500 zł ?

0

Witajcie. Jak w temacie. Jaką polecacie nawigacje GPS do 500 zł. Najlepiej by były pasy ruchu jak w TomTom-ie ? Czy w innych jest podobnie ? Jaką polecacie ? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

4

Pytanie - po co chcesz kupować osobne urządzenie, skro tendencja jest od kilku lat raczej odwrotna - rezygnuje się z typowych nawigacji, zamiast tego są aplikacje w telefonach/tabletach. Mają one mapy online, więc nie musisz niczego aktualizować, bo zawsze masz świeże informacje, sam silnik aplikacji też się aktualizuje, do tego masz informacje o natężeniu ruchu, objazdy itp. I wszystko to masz w ramach swojego telefonu, nie musisz korzystać z dodatkowych urządzeń, telefon zawsze masz przy sobie. Plus nie sądzę, żeby za te 5 stówek udało się kupić jakiś bardzo dobry produkt, raczej średnia półka.

Sam osobiście używam Yanosika - ma m.in. społecznościowe ostrzeganie przed kontrolami prędkości i innymi zagrożeniami (zgłoszenia zbierane na żywo od innych kierowców), a jeśli ich mapa w danym miejscu nie ogarnia tematu, to przełączam się na mapy Google. I więcej nie jest mi do szczęścia potrzebne, szczerze polecam takie rozwiązanie, zamiast kupować osobne urządzenie.

0

Juz odpowiadam do mapy w urządzeniu trzeba być on line mieć doładowany internet a nie zawsze jest to możliwe zwłaszcza przemieszczając sie między granicami

2

No i nie masz racji. Wiele map ma możliwość pobrania danych do trybu offline, nawet można to zrobić z mapami Google - https://support.google.com/ma[...].Platform%3DAndroid&hl=pl

1

Open Street Maps i Magic Earth na smartfonie i ta aplikacja sprawdza się dobrze. Nie dość że umożliwia pobranie tylko konkretnego województwa a nie całej Polski, bo to by zżarło ponad 1 GB to jeszcze elastycznie umożliwia wyznaczanie trasy przy włączonych danych komórkowych bez konieczności pobrania mapy. Do tego różne opcje trasy, wędrówka pieszo, jazda rowerem. Ale to nie wystarczy bo mam jeszcze zainstalowany GPS tracker (rejestruje trasę na mapie) oraz aplikację która znajdzie zaparkowany samochód na podstawie zapisanego położenia GPS. Smartfon dużo bardziej praktyczny, niestety przyczepiony uchwytem na przyssawkę do szyby samochodu potrafi czasem odpaść bo przyssawka nie daje rady (pewnie z powodu ciężaru smartfona). Mapy Tom Tom z tego co się wcześniej zorientowałem na podstawie innej nawigacji mniej zajmują jak się pobierze całą Polskę ale OSM przynajmniej dla mnie w testach sprawdza się dobrze.

0

Ja to się dziwię, że w dobie smartfonów ktoś jeszcze kupuje te urządzenia.

0

Skoro tak zachwalacie aplikacje. Jest jakaś która zadziała jak zwykły GPS offline? Może ja się nie znam ale ja nie znam takiej. moze trzeba coś ustawić , nie mam pojęcia. Sama się dziwię że jakiś tam gps potrafi połączyć się z satelitami a smartfon techniczne bardziej zaawansowany musii być zawsze on line,Jak się mylę i można to obejść powiedźcie jak

0

Pobierasz tylko mapy (niestety zeżre transfer w pakiecie), włączasz GPS i taka nawigacja będzie już działać offline, bez konieczności podłączenia do internetu. Jest wiele takich. A podczas działania wskaźnik na bieżąco podczas jazdy podąża i mapa się przesuwa. Odrębna sprawa to to jak wyznacza trasy, bo niektóre mogą kierować np. na autostrady płatne albo wybierać niektóre trasy na około.

0

Google Maps + Yanosik - sprawdza się doskonale od lat!
(tak, pasy ruchu też są w GM)

0

ja mam iGo na komórce kupiony na mapach tomtoma

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0