klawiatura mechaniczna-proszę o pomoc w wyborze

0

Witam, zbliżają się święta. Mój brat rozpoczął pracę jako programista i marzy mu się klawiatura mechaniczna. Mam budżet do 500-550 zł. Czy możecie mi jakąś polecić? Kompletnie się na tym nie znam. Wiem tylko, że marzy mu się jakaś z cherry mx blue bo lubi ten dźwięk.
Zastanawiałam się nad którąś z tych trzech:
https://proline.pl/?p=CM+STORM+QF+TKB
https://proline.pl/?p=GKLQPMK80
https://proline.pl/?p=ZALMAN+ZM-K900M

Ktoś coś wie? Warto czy to "szajs"?
Z góry dzięki za pomoc

0

Jak już, to bym celował w tą: https://proline.pl/?p=GKLQPMK80
Jedna ma klawisze strzałek zrobione na klawiaturze numerycznej, co w ogóle jest niewygodne. Z drugiej strony, jako programista pracujący w zawodzie ponad 10 lat, wystarczy mi w zupełności zwykła klawiatura za 50 zł. Jeśli tylko ma normalny układ klawiszy :) Z drugiej strony nie pracowałem nigdy na droższej. Nie wiem, może sama kod pisze, czy coś ;)

0

no cóż nigdy nie zrozumiem męskiej fascynacji gadżetami zbędnymi :) ale tak czy siak dzięki serdecznie za pomoc! (gdyby sama kodziła dam znać) :))

0

Zależy od środowiska pracy. Strzałki na numerycznej nie są wcale niewygodne. Warstwa strzałek uruchamia się jak numpad jest wyłączony i zachowują się jak strzałki na każdej innej klawiaturze.

Z klawiatur do 550 zł CM QuickFire to dobre klawiatury, w szczególności te z przełącznikami brown bo są nieco cichsze niż blue.

Nieco drożej była kiedyś klawiatura Novatouch TKL ze switchami Topre, które są bardzo cenione. Nie wiem jak to teraz wygląda z dostępnością.

Topre są wg. mnie naprawdę świetnymi switchami, jest to oczywiście subiektywne. Imo dobrej jakości klawiatura to nie jest zbędne gadżeciarstwo. Chciałbym, żeby Juhas spróbował przez pół roku klawiatury typu Kinesis Advantage 2, albo HHKB.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0