Jaki procesor do laptopa do programowania?

0

Witam,
Planuję zakupić laptopa do programowania (około 3000zł), który posłuży mi tak z 4-5lat. Wpadł mi w oko ten model: Acer V3 572g, lecz mam wątpliwości co do jego procesora.
Jak sądzicie, czy te energooszczędne procesory (i7 4510U - 2x 2.0 Ghz oraz i5 4210U - 2x 1.7 Ghz) z niskim taktowaniem będą nadawały się do programowania aplikacji na androida/ unity3d / javy, czy lepiej zainwestować w laptopa ze zdecydowanie mocniejszym procesorem np. i5 4210M (2x 2,6 Ghz)?
Z góry dzięki za pomoc :D

0

Jeżeli stać Cię na oba, to bierz droższy, żeby potem nie żałować, EOT ;]

Ostatnio jest wysyp tematów "co do programowania" (prezenty na święta sobie robicie?) - co Was tak nagle? W dodatku mało kto zdaje sobie sprawę, że nie da się określić definicji "do programowania" - to wszystko zależy co programujesz (aplikacje biurowe proste, specjalistyczne aplikacje, gry), w jakim języku, środowisku (OS, IDE, kompilatory), czy do tego potrzebujesz 5 wirtualek czy może żadnej, a także trzeba pomyśleć czy w podanym przypadku to nie jest "wszystko jedno", bo inny sprzęt będzie robił wąskie gardło, itd, itd - czynników jest tysiące, każdy z przedstawionych można rozbić na podczynniki (np. wersje).

0

Bardziej chodziło o to, by usłyszeć opinie użytkowników lapków z energooszczędnymi procesorami (te, które wymieniłem w pierwszym poście występują chyba najczęściej), a mianowicie to jak im się pracuje, kiedy narzekają na moc procka i czy w ogóle narzekają.
Wiadomo, że im mocniejszy procesor tym lepiej, lecz te energooszczędne kuszą dłuższym czasem działania baterii, co jest mi całkiem na rękę, chociaż nie chciałbym wydłużać czasu działania baterii kosztem mulącego kompa przy pracy.

Jak na razie to z IDE używam Visual Studio 2013, Eclipse z pluginem Android Developer Tools (na moim obecnym złomie emulator Androida nie chce się nawet odpalić). Używam także Unity3d do niezbyt skomplikowanych projektów. Kto wie, czego będę używał za 3 lata, ale na pewno nie będzie to nic super skomplikowanego.

0

To porównaj sobie testy takich procesorów. Na forum jeden ci powie że dla niego ten procesor jest mega szybki a inny że do niczego się nie nadaje.

0

Programowanie wcale nie wymaga niesamowitego procesora i każdy dostępny w sprzedaży się nadaje.

"Mulenie" systemu nie jest powodowane przez procesor tylko przez za małą ilość RAM-u (8 GB to nie jest za mało) i wolny dysk (a ten problem rozwiązuje SSD).

Dopilnuj tylko, żeby procesor miał sprzętową wirtualizację. Podane przez ciebie modele mają.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1