Monitor do programowania

0

Poszukuję monitora, który będzie się nadawał głównie do programowania. Dobrze byłoby też, żeby można było na nim pograć :)
Chciałbym, aby można było go ustawić pionowo (jest to dla mnie istotne) oraz, żeby nie miał grubej ramki. Po prostu w przyszłości może połączę go z innym i nie chciałbym, żeby pojawiał się problem. Moje fundusze... w zasadzie dowolne, maksymalnie 2 tysiące, ale nie chciałbym przepłacić na głupoty :P Bez jakiś tam funkcji 3d czy dotykowych...

0

Chyba każdy monitor nadaje się do programowania :]
Ja też chciałem obrotowy i od roku jestem zadowolonym posiadaczem Della U2412M. Ramka 18mm.

0

Szukasz rady co do cech jaki monitor ma spełniać, czy chcesz byśmy podali ci konkretne modele?
Jeśli to pierwsze to: minimum 22'' z rozdzielczością minimum Full HD (potrzeba miejsca) i koniecznie z matową matrycą (refleksy świateł są bardzo irytujące).

0

Jeśli macie konkretne modele to nie pogardzę :P
Ale każda rada dotycząca na co zwracać uwagę też się przyda.

6
Mythflame napisał(a):

Chciałbym, aby można było go ustawić pionowo (jest to dla mnie istotne)

Uważaj z tym pionem, bo kupując taki monitor przyczyniasz się do okropnego trendu :D -

<joke>

0

Niezłe :P Ale spoko, nie martw się, po prostu chciałbym mieć możliwość przejścia na 2 ekrany. Poza tym podobno wygodnie się programuje patrząc wertykalnie :)
Ten Dell bardzo fajny, zastanawiam się nad nim. Może coś troszkę tańszego?

0

W poprzedniej pracy pracowałem na 2 pionowych Dellach. Webdeveloperka na nich wielce przyjemna.

0

Na pewno fajnie się przegląda stronki wertykalnie - w 1080 (odjąć pasek przewijania) raczej wszystkie się zmieszczą, a na szerokości 1920 żadna (prawie) strona nie korzysta. A strony przewija się pionowo w naszym uniwersum, więc.. ;)
Od siebie dodam: 22-24'' Full HD (większa gęstość pikseli = obraz bardziej męczy wzrok. Chyba, że powiększasz fonty w systemie - ale wtedy część programów jest nie do użytku (nawet tak profesjonalne jak 3ds max 2011), bo nie jest przystosowana do innych niż domyślne fontów i pewne elementy GUI ma na szytwno [tj rozmiar okna ten sam - fonty się zmieniają, w efekcie część zawartości okna się nie mieści i jej po prostu nie ma]). Większy monitor to znowu jakby za duża powierzchnia do ogarniania wzrokiem (choć sam pracuję na dwóch monitorach - ale wtedy mam to logicznie rozdzielone i tę powierzchnię idzie ogarnąć)

0

Na notebooku mam fabrycznie 120dpi (w przeciwieństwie do popularnych 96) i o ile parę lat temu rzeczywiście sporo programów nie wyglądało korzystnie, to obecnie rzadko trafiam na takie, które sobie nie radzą (NapiProjekt, parę dialogów w Winampie).
Także nie jest aż tak źle.

0

Odkopię temat bo mam pytanie. Warto waszym zdaniem kupić tanią 27czy lepiej w podobnej cenie a może trochę oszczędzając kupić dobrą 24? Monitor do codziennego użytku z tym że żadnych gier i filmów (jedynie YT) a głównie IDE i przeglądarka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0