Prawilna kolejność oglądania Star Wars

0

Jaka jest jedyna prawidłowa kolejność oglądania epizodów sagi Star Wars, tudzież Gwiezdnych Wojen? Premiera epizodu VII już w grudniu, więc wypadałoby sobie odświeżyć stare epizody lub obejrzeć pierwszy raz, jeżeli ktoś nie widział...

0

Widzieliście już nowy trailer? :O

0

Tak, widziałam. Ostatecznie straciłam nadzieję na jakiekolwiek kostiumy na wypasie. Ale jak się dowiedziałam, że ciuchami zajmowali się ludzie od Star Treka, to i tak wiele nie oczekiwałam.

Kolejności oglądania nie podpowiem niestety - oryginalna mnie denerwuje, nigdy nie wytrzymałam dłużej niż 20 minut, a I, II i III obejrzałam z trudem, ze względu na ciuchy. Latające statki kosmiczne i świecące miecze nigdy nie wzbudzały we mnie szczególnej namiętności.

3

W jakiej kolejności oglądać Star Wars?
W zeszłym roku miałem maraton w kolejności I, II, III, IV, V, VI, ale nie będę się upierał że powinno się oglądać tak a nie inaczej.

sehanine napisał(a)

obejrzałam z trudem, ze względu na ciuchy

Nie do końca rozumiem: czy stroje powinny być proste jak w Star Treku (gdzie właściwie są prostsze niż się nosi obecnie na co dzień) czy jakieś wypaśne, powłóczyste szaty?

Czy szaty z obrazka (biorąc pod uwagę że to jest science-fiction a nie harry potter) to jest coś na co „liczysz” czy raczej oglądałabyś z trudem?
tl.jpg

0

@sehanine - e tam głupie gadanie. W SW są fajowe kostiumy...

user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image
user image

0

Release order - mialem w planie obejrzec kilka lat temu wszystkie po kolei, po obejrzeniu 1,2,3 przeskok w efektach po prostu razi.

2

Jedynej prawidłowej raczej nie ma, ale jeśli bym zabierał się za odświeżenie pamięci (a miałem taki plan), to poszedłbym w chronologii wydarzeń (czyli start od I). A czy IV,V,VI wersje oryginalne czy odświeżone to też dobre pytanie. O ile część rzeczy poprawili (np. przelot X-Wingów jeśli dobrze pamiętam), to część skopali (taa, Han shoot first).

O machete order w życiu nie słyszałem, ale właśnie przeczytałem - ciekawa koncepcja.

0
polcode napisał(a):

Widzieliście już nowy trailer? :O

widziałem niestety, nowa obsada tragiczna, ta młoda i czarny mnie denerwują (tak wiem że był Samuel L. Jackson ale to zupełnie inne quality)

1

U Lucasa był Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Samuel L. Jackson, Christopher Lee, a teraz najwyraźniej Disney stwierdził, że zaoszczędzi na aktorach. Zaoszczędził z resztą też na reżyserze, bo Abrams to reżyser i scenarzysta, który zrobi z SW jeszcze bardziej efekciarską kaszankę ze szczątkową fabułą.

1

Bardzo polecam Machete order (4, 5, 2, 3, 6). Zachowuje chyba wszystkie ważne plottwisty (inna rzecz czy w 2015 jeszcze jest ktoś komu nikt nie zespoilował całej fabuły), a Mroczne Widmo i tak nic ciekawego nie wnosi. Co najwyżej walkę z Maulem można na YT sprawdzić. Wbrew pozorom nie jest to ani trochę mylące, wiele filmów i książek używa schematu wydarzenie -> flashback prowadzący do tego wydarzenia -> następstwa wydarzenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0