Studia informatyczne

0

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć jak w ubiegłych latach wyglądały progi na studia informatyczne? Chodzi mi bardziej o uniwersytety iż mniemam, że tam progi są niższe, zdałem maturę z matematyki podstawowej na 94%, z rozszerzenia niestety nie wróżę sobie dobrego wyniku bo nie miałem z nim większej styczności, samemu jedynie próbowałem się uczyć i myślę, że z niektórych działów uda mi się zrobić zadania ale wyniku >50% raczej nie uzyskam. Co do uczelni myślę o URZ, może ktoś tam chodzi/chodził i jest mi w stanie coś powiedzieć jak dobrze trzeba zdać żeby się dostać.

1

Niektóre uczelnie podają na swoich stronach progi punktowe, np. UW
http://rekrutacja.uw.edu.pl/statystyki-rekrutacyjne/
UJ:
https://rekrutacja.uj.edu.pl/statystyki

I od tego trzeba zacząć. Od zajrzenia na oficjalne strony uczelni. Niestety na Uniwersytecie Rzeszowskim nie widzę statystyk. Ale np. na AGH są, ale z 2017/18 https://www.agh.edu.pl/rekrut[...]tawowe/top-10/progi-punktowe/

0

Zaglądałem, zaglądałem kiedyś już i teraz po maturze i nie ma żadnych informacji, na AGH faktycznie są ale jednak AGH to dość mocno renomowana uczelnia, liczyłem że ktoś mi na swoim przykładzie lub znajomych coś szczegółowej powie jak to wygląda.

0

Dobrze liczę, że zgodnie z tym linkiem - https://kandydaci.agh.edu.pl/[...]w-roku-akademickim-2020-2021/ 98% z podstawy z matmy i 90% z rozszerzenia z matmy nie wystarcza, żeby kandydata nawet wzięli pod uwagę podczas rekrutacji na kierunek Informatyka? O_o

1
mr.blue napisał(a):

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć jak w ubiegłych latach wyglądały progi na studia informatyczne?

Uczelnie udostępniają progi na poszczególne kierunki. Wejdź na stronę uczelni na którą chciałbyś aplikować i tam poszukaj.

Chodzi mi bardziej o uniwersytety iż mniemam, że tam progi są niższe,

Lepiej nie zgaduj tylko sprawdź i porównaj konkretne przypadki, uczelnia uczelni nierówna, podobnie między wydziałami mogą być ogromne różnice - zarówno w progach, jak i poziomie nauczania.

zdałem maturę z matematyki podstawowej na 94%, z rozszerzenia niestety nie wróżę sobie dobrego wyniku bo nie miałem z nim większej styczności, samemu jedynie próbowałem się uczyć i myślę, że z niektórych działów uda mi się zrobić zadania ale wyniku >50% raczej nie uzyskam.

Jak liczysz na < 50% z rozszerzenia to może być problem z dostaniem się na dzienne na cokolwiek, co nie jest Informatyką w Mieszaniu Cementu na Wydziale Lania Betonu i Informatyki Stosowanej.

Co do uczelni myślę o URZ, może ktoś tam chodzi/chodził i jest mi w stanie coś powiedzieć jak dobrze trzeba zdać żeby się dostać.

Im więcej tym lepiej. Jest duże parcie na kierunki informatyko-podobne. Na różnych kierunkach matury z różnych przedmiotów i na różnych poziomach są brane pod uwagę w różny sposób i inaczej punktowane, więc dużo może zależeć od tego jak napiszesz dodatkowe przedmioty, jakie wybrałeś, jak napiszesz angielski (i czy rozszerzony) itd.

0

@superdurszlak: niestety na stronie URZ nie znalazłem żadnych progów z ubiegłych lat, albo po prostu nie umiem szukać, przelicznik tam jest dość korzystny z tego co zauważyłem bo 1%=1pkt z podstawy, a z rozszerzenia 1%=1.5pkt. więc nie najgorzej na inne jest gorzej dlatego też wytypowałem tę uczelnię bo chyba na tej największe szanse mam, co do angielskiego przez głupotkę z podstawy będzie 98%(o ile w e-mailu nic nie schrzniłem), z rozszerzenia natomiast myślę, że okolice 50%, ale z tego co zauważyłem na URZ to jest kryterium gdy jest duży nadmiar kandydatów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0