Podstawy informatyki - Linux?

Odpowiedz Nowy wątek
2020-06-04 10:21

Rejestracja: 7 miesięcy temu

Ostatnio: 1 miesiąc temu

0

Jestem przeciętnym użytkownikiem komputera. Wiem jedynie jak przeinstalować windę itp. Chciałbym nauczyć się informatyki. Znać i potrafić obsługiwać komputery na zaawansowanym poziomie. Problem w tym, że nie bardzo wiem od czego zacząć. Gdzieś czytałem, że linux bardzo mi w tym pomoże. Zastanawiam się nad instalacją tego systemu i wzięciem się na poważnie za naukę jego obsługi/konfiguracji itp itd ( sam nie wiem czego się spodziewać). Co o tym sądzicie? Co da mi linux? Powinienem od niego zaczynać i czy w ogóle warto się tego uczyć?

Pozostało 580 znaków

2020-06-05 00:41

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 3 tygodnie temu

1
obscurity napisał(a):

Osobnej instalacji nie polecam chyba że chcesz przejść na ten system całkowicie

Ejj no, ja od wielu lat mam dual boot Linux + Windows na osobnych partycjach tego samego dysku twardego i - wyjąwszy pierwsze miesiące - nie zdarzyło mi się spieprzyć w ten sposób instalacji Windowsa.

Z kolei maszyn wirtualnych osobiście nie lubię... z jednej przyczyny, chodzą mi wolno. Na tym samym laptopie Linux na maszynie wirtualnej w Windowsie chodzi mi wyraźnie wolniej, niż stojący obok Windowsa bez wirtualki. Różnica jest naprawdę zauważalna, o ile pamiętam jak ostatnio próbowałem to domyślnie środowisko graficzne Ubuntu mi się haczyło irytująco na wirtualce, byłem na wirtualce skazany na LXDE.

Nie wiem, dlaczego, może coś źle robię, a może za marny laptop; jednak jeśli na tym samym laptopie Ubuntu zainstalowane bezpośrednio chodzi OK a na wirtualce muli to chyba jednak wina wirtualki.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0