Wątek przeniesiony 2017-08-26 14:39 z Off-Topic przez furious programming.

Studiowanie finansów i rachunkowości/ekonomii

0

Co sądzicie o finansach i rachunkowości/ekonomii? są to dobre kierunki, czy raczej coś w stylu socjologii/kulturoznawstwa? studia w polsce coś znaczą? jeżeli tak, to jakie są najbardziej prestiżowe uczelnie pod względem finansów i rachunkowości/ekonomii? gdzie można później pracować? trudno jest dostać pracę? trudniej czy tak samo jest osiągnąć pułap 15kzł netto?

0

my tu programiści a nie ekonomiści, takie pytania to nie na tym forum

0

Nie znam dokładnie sytuacji, ale z tego co wiem to po SGH absolwenci są rozchwytywani i nie narzekają na brak pieniędzy. Po innych uczelniach nie ma tak dobrze, ale możesz zobaczyć na jakimś pracuj.pl na przykład, że pracy w finansach jest całkiem dużo.

0

Zaley co Cie interesuje, jesli tylko jakie takie watki ekonomiczne, to moze pomysl o Matematyce finansowej...

0

To zależy jakie masz naturalne talenty.
Finanse czy ekonomia NIE są dziedzinami technicznymi. I jeszcze bardziej uwidacznia się to potem w zawodach realizowanych przez absolwentów. Jest oczywiście stricte techniczna ścieżka (np. aktuariat), ale to są raczej odstępstwa od reguły.
Po pierwsze w tych dziedzinach liczy się komunikacja z ludźmi. Jak się słabo dogadujesz z rówieśnikami, bądź jesteś typem wszechwiedzącego buca, to lepiej spełnisz się w IT (bez urazy).
W finansach trzeba być po równo komunikatywnym i analitycznym. Jak masz tylko jedną z cech to się tam nie pchaj. W IT analityczne zdolności są znacznie bardziej potrzebne niż komunikacja.
Zresztą popatrz na oferty pracy w finansach i IT, czego się wymaga. W finansach zazwyczaj wymagają dobrej komunikacji i bardzo dobrego j. angielskiego, w IT rzadko kiedy. I nie są to wcale puste frazesy.

0

Pytanie do autora wątku - jak chcesz kupić pralkę to wchodzisz na forum dla piekarzy? Bo pytając o studia ekonomiczne i karierę księgowego na forum dla programistów zachowujesz się równie logicznie.

0

Najlepiej SGH, reszta uczelni ekonomicznych w PL są raczej mało prestiżowe i przebijają je lokalne uniwersytety. Jeżeli jesteś tegorocznym maturzystą to za późno na myślenie o SGH'u, jeśli jesteś przyszłorocznym maturzystą to musisz bardzo dużo popracować bo z tego co wiem (a przynajmniej jak ja się interesowałem to tak było) to dwa języki obce na maturze są niemal konieczne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0