Pomoc w rozwiązaniu - kolokwium z sieci

0

Siemanko, potrzebuje pomocy w sprawdzeniu odpowiedzi do testu wielokrotnego wyboru gdyż bede mial je na zaliczeniu a nie jestem ich pewny.
Dziekuję za pomoc i pozdrawiam :)

Odpowiedzi:

 1. B,
 2. c,
 3. A,B,C
 4. B, C, D,
 5. D, A
 6. C, D
 7. B,C
0

Nikt nie potrafi pomoc? głownie chodzi o zadania 1-3

0

Wygląda jak informatyka uniwersytecka na jednym z wydziałów przemianowanych na "Wydział ABC i Informatyki"

0

No tak wygląda nasze kolokwium zaliczeniowe i dlatego potrzebuje sprawdzenia odpowiedzi, ktore podalem bo nie jestem ich pewny.

0

Jagiellońska informatyka stosowana FAIS ?

0

Tak

1

Bez znajomości treści wykładów nie mam pojęcia jakie są poprawne odpowiedzi.

Na przykład w 1 pojawia się "NAS" oraz "RAS". NAS to dla mnie Network Attached Storage, które nie jest równoważne z "system sieciowy". RAS to z kolei usługa Microsoftu. System równoległy to nie jest system sieciowy. W zasadzie nie wiem co autor ma na myśli, więc pewnie żadna odpowiedź nie jest prawidłowa.
W zadaniu 2 również zależy sporo od widzimisię autora: najpopularniejsze jest WWW. Kiedyś bym powiedział, że to cienki klient - ale obecnie sporo rzeczy się dzieje po stronie klienta (choćby cała koncepcja widoku we frameworku JS + jakieś API jako back-end), a każdy smartfon ma znacznie większą moc od terminali. Rozwiązania trójwarstwowe też są popularne - na przykład w przypadku tworzenia samego backendu aplikacji internetowych.
W zadaniu 3 nie mam pojęcia czy wykładowca klasyfikuje FTP jako cienki klient. Cienki klient dla mnie zakłada brak przechowywania danych na systemie lokalnym, a FTP służy do transmisji pomiędzy mną, a zdalną maszyną. Ale może chodzi o to, że ja nic nie mam, a serwer ma wszystko i dlatego jestem cienkim klientem? A czy cienki klient jest skalowalny? Zależy od architektury rozwiązania, bo można tak zrobić, że nie będzie.

0

Są tacy, którym studia są niepotrzebne, bo wszystkiego sami się nauczą. Są tacy, którym się przydadzą do ukierunkowania i pogłębienia wiedzy. Są i tacy, którzy bez kopa w d... nie zrozumieją, że nie chodzi o zaliczenia, tylko o zrozumienie tematu. I autorowi wątku taki kop by się przydał. Proponuję spędzić parę godzin, przeglądając odpowiednie materiały, może okaże się, że sieci są fajne. A wtedy, nawet jeśli dostaniesz 3=, to skorzystasz lepiej niż po zdobyciu 100% punktów przez wykucie prawidłowych odpowiedzi.

0

Spędziłem nad tym cały dzień szukając w materiałach i internecie i po prostu chce się upewnić czy dobrze to zrozumiałem i dlatego prosiłem o pomoc w sprawdzeniu odpowiedzi kolego brunatny wąż

0
Seedeek Sellerek napisał(a):
 1. B,

Tutaj należałoby zajrzeć do wykładów, jak zdefiniował to prowadzący. Ale generalnie chyba D, bo żadna z tych odpowiedzi nie jest odpowiednikiem definicji systemu sieciowego, co najwyżej jakimś przykładem takiego systemu.

 1. c,

Wykład albo polecana literatura, bo zapewne pochodzi z materiałów. Pytanie samo w sobie niejednoznaczne. Ja statystyk nie znam ;)

 1. A,B,C

Ad A. Thin clinet to raczej jest słabo skalowalny. Ale znowu, to pytanie zależy od tego jak zostało to przedstawione na wykładach.

 1. B, C, D,

Ad. B. Porty efemeryczne to porty przydzielany jeżeli jest Ci wszytko jedno jaki port dostaniesz. Wtedy system Ci wybierze. Aplikacje klienckie zazwyczaj tak działają, ale na pewno nie jest to definicja portów efemerycznych (można zrobić bind bez robienia listen po stronie klienta, by dostać konkretny port).
Ad D. Nie każdy sgement musi być potwierdzony. Potwierdzenie następuje per rozmiar okna.

 1. D, A

Ad. A. Generalnie tak. Czyli adres i port zródłowy, adres i port docelowy. Domyślam się, że chodzi o TCP, w przeciwnym wypadku należy jeszcze dorzucić numer protokołu ip.
Ad B. To można by uznać za prawdziwe. W TCP istnieje coś takiego jak "three way close".
Ad. D. Nie. Przecież TCP rozważane w modelu OSI jest w warstwie 4, a ustanawia połączenie. Więc już masz sprzeczność.

 1. C, D

Ad D. UDP jest protokolem bezpołączeniowym. Więc odpowiedź D jest nieprawdziwa.

 1. B,C

Ad B. Tak, poprzez SACK (selective acknowledgment). SACK może być niedozwolony/nieużywany, a wtedy potwierdzany będzie ostatni pakiet z całego okna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0