Rola Matematyki oraz Angielskiego w Programowaniu?

0

Czy warto wraz z nauką programowania (Java) uczyć się materiałów z Matmy które są na studiach, obecnie 2 technikum(roz. matma, ale materiał nie jest jakiś ciężki.)? Czy lepiej po prostu kodować w tym czasie który musielibyśmy poświęcić na naukę matmy?
Warto uczyć się innych języków, na poziomie większym niż ten potrzebny do czytania dokumentacji?

0

Angielski - konieczność na poziomie b. dobrym, inne języki niekoniecznie, to zależy czy planujesz karierę w innym kraju.
Nie trać teraz czasu/energii na naukę matmy ze studiów, jeśli i tak zamierzasz iść na studia.

0

Co do języków - angielskiego warto. Jeśli język ang jest nie do przeskoczenia to wystarczy na takim poziomie, ale zamknie wiele drzwi przed Tobą, gdzie angielski jest potrzebny lepszy, np do napisania raz na 2 tygodnie maila po angielsku :P

Ale często może to też zależeć od nauczyciela. Mająć teraz lekcje z nativem który ma inne podejście do nauki niż typowo szkolne widzę jak to szkolne jest kiepskie :)

0

biorąc pod uwagę że wiele firm w PL otwiera swoje oddziały i trzeba pracować z ludźmi z różnych krajów to jest bardzo ważny. Jak już mówić o "soft skillach" to bez ang. one nie istnieją w korpo.
No chyba, że chcesz się zamknąć w piwnicy, a jak na jednym znanym filmiku - możesz nie znać angielskiego, ale wtedy dzielisz zarobki przez 4, czy jakoś tak.

0

Moim zdaniem żyjemy w takich czasach że będąc na stanowisku czy aplikując na takie stanowisko wymagające wykształcenia wyższego (lub poziomu wiedzy odpowiadającego takiemu wykształceniu) po prostu angielski na poziomie B2 powinien być oczywistością - tzn nawet nie powinien być postrzegany jako atut, tylko jako niezbędna umiejętność nawet jeśli realnie nie jest na co dzień wykorzystywany w pracy. Po prostu nie wypada go nie znać, przy wszechobecnej łatwości dostępu do materiwałów, szkół jęzlykowych, seriali , dokumentów itd.

1

Angielski jest absolutnie konieczny choćby w stopniu pozwalającym rozumieć dokumentacje różnych technologii programistycznych. Z innych języków można z braku lepszego zajęcia uczyć się francuskiego, bo jest bardzo podobny do angielskiego, więc jest łatwo.

1

Pracuje w miejscu, gdzie dominuje język polski jako język klienta oraz nawet w koncepcjach biznesowych: klienci są z Polski. Jednak koniecznością jest angielski do dokumentacji technicznej. Sam uczę się angielskiego na wypadek możliwej zmiany pracy za jakiś czas: radio EN, czytam tylko książki w tym języku i uczę się nieznanych słów. Dokumentacja nie jest ambitną treścią i prawie każdy potrafi ją przeczytać.

Dodatkowego języka obcego będę się uczyć jeśli zdecyduję się na relokację i będzie tam przydatny.

0

Rola angielskiego w programowaniu jest jak rola kół czy silnika w samochodzie. Bez nich nie ruszysz. Tutaj nie chodzi nawet o to, że w pracy mówią po ang czy pracujesz dla zagranicznego klienta, tylko o to, że nie nauczysz się programować bez znajomości języka. Koniec kropka, przecinek. Jeżeli dzisiaj stwierdziłeś: Hej nauczę się programowania! to pierwszym krokiem powinno być opanowanie ang, ale nie tak jak to polacy mają skłonność, że 30 lat myślisz czy powiedzieć I was, czy I were, tylko na poziomie takim który Ci pozwoli zrozumieć materiały po ang, a z translatorem wystarczy Ci znajomość ok. 1000-1500 słów, czyli jakieś 5 msc. nauki.

Jeżeli chodzi o matematykę to sama wiedza się nie przekłada na programowanie, ale rozwijasz szare komórki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1