Wiedza programistyczna

0

Witam. Chciałbym zapytać Was, doświadczonych, czy programista powinien znać na pamięć wszystkie szczegóły danego języka/frameworka, takie jak, np: indexy tablic globalnych (np. $_SERVER[] - REQUEST_URI, itd..), nazwy funkcji, klas, metod, argumentów funkcji? Sporo jest tego wszystkiego - w moim przypadku na razie: html5, css3, php, javascript, jquery, ajax. Czy trzeba to znać na pamięć czy do tego używa się dokumentacji? W takim przypadku, gdy używa się dokumentacji, jeżeli nie ma internetu to "po robocie" ?

Z góry dziękuję za pomoc.

1

Nie, nie trzeba znac na pamieci. Nie, nie ma czegos takiego jak nie ma internetu. Zreszta tak samo jak nie powinno byc tablic globalnych, ale to swoja droga...

0

Zawsze mnie to dziwi jak ktoś wymaga tego by znać wszystko na pamięć, najlepiej całą dokumentację. Przecież każdy programista, administrator czy tam jeszcze ktoś zależnie od zawodu ma praktycznie zawsze dostęp do internetu lub dokumentacji offline i może sobie szybko to sprawdzić, oczywiście musi wiedzieć gdzie szukać, myślę, że ta umiejętność jest bardzo ważna. Nie kumam też czasami idei pisania kodu na kartce na testach np., jakis pseudokod, algorytm ok. Natomiast po to mamy kompilator i narzędzia wspomagające, które pokazują nam w któym miejscu jest błąd, my mamy wiedzieć jak go naprawić, a nie na pamięć znać program. To na studiach też jest częste, że się pisze kod na kartce z bańki? Jaki to ma sens?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0