Zaczynać studia czy nie?

0

Witam wszystkich! :)

Chcę zacząć swoją przygodę z programowaniem od lutego na krakowskim WSZIB-ie. Mam 25 lat i zero doświadczenia w temacie. I teraz pytanie:

  1. Nigdy nie miałem styczności z programowaniem a czytam sporo opinii, że nie powinienem się za to brać ponieważ jestem "za stary". Jak to widzicie?

  2. Jak oceniacie uczelnię?

  3. Czy można zostać dobrym programistą zaczynając tak późno i to od zera?

1
  1. Nigdy nie jest za późno.
  2. Uczelnia słaba, ale kadra z AGHu wiec jak będziesz chciał i sie przyłożysz to moze coś z tego będzie.
  3. Można, ale licz sie z tym że zaczniesz być dobry w wieku >30 lat.
0

Dzięki za tę dawkę optymizmu. :)

Najbardziej obawiam się o motywację. Teraz niesamowicie mnie pociąga ten temat, ale zdaję sobie sprawę jak to wygląda gdy zaczynają się schody. Dlatego szukam jak najoptymalniejszej drogi żeby się przekonać czy mogę w to włożyć całe serce i robić to z pasją. Pieniądze są sprawą drugorzędną.

1

jakbyś zadał to pytanie na javaranch to by Cię zbesztali że 25 to dla Ciebie "późno". Kup książkę, ściągnij pdf'a, zapisz w kartach w przeglądarki jakiś tutorial, ucz się. Jak będziesz czuł się na siłach, zaatakuj jakiś staż/praktykę/juniora - nie wyjdzie ? powtórz jeszcze raz, potem znowu. Powodzenia i wesołych świąt.

1

Musisz zadać sobie pytanie czy jesteś w stanie poświęcić niemal cały swój wolny czas na naukę programowania. Studia programowania Cię nie nauczą, najwyżej jakieś podstawy ogarniesz i tyle. Reszta jest zależna od Cb. Człowiek dorosły nie zawsze może sobie pozwolić na naukę, ze względu na obowiązki (praca, dom itd).
Polecam Ci to przeczytać: http://norvig.com/21-days.html

Jeżeli czujesz się na siłach to zawsze warto. Człowiek powinien się uczyć całe życie. Wytrwałości w boju życzę!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0