Banner

0

Mam pytanie czy da się wrzucić do programu animowanego GIFa (niestety jest spory ok 400KB) tak żeby byl on linkiem do strony internetowej. Ponieważ plik jest dość duży to czy (i jak?) zrobić coś takiego aby plik był w jakimś katalogu, a program po uruchomieniu sam go wczytywał (chodzi o to żeby nie powiększać niepotrzebnie pliku EXE) [hurra]

0

Da się. Jest taki komponent TGifImage, możesz sobie ściągnąć spod http://www.sulako.com/tgifimage.htm, on wyświetla animowanie gify. Nie używałem nigdy tego komponentu, więc nie wiem, jak się nim tam posługiwać. Żeby wgrać obrazek przy starcie aplikacji musisz to zrobić w OnCreate formy. A jak już go na czymś wyświetlisz, to dajesz w OnCLick tego czegoś :

ShellExecute(Handle, 'open', 'adres', nil, nil, SW_SHOW); 

lub, jeśli adres jest w zmiennej

adres : string

:

ShellExecute(Handle, 'open', PChar(adres), nil, nil, SW_SHOW); 
0

Mozna tez poprzez komponenty Jedi.
http://sourceforge.net/projects/jvcl

0

Ściągnąłem wszystko co było na stronie http://sourceforge.net/projects/jvcl rozpakowałem i chcialem zinstalować... jednak co chwila wyskakuje jakiś bład. Albo czegoś mu brakuje, albo coś zplikiem nie tak... POMOCY!!!

0

Jeżeli nie masz specjalnych wymagań co do komponentu, to proponuję abyś zrobił to na zwykłym WebBrowserze. Wtedy będziesz mógł dynamicznie pobierać gif'y z dysku lub od razu z sieci.

poza tym takie rozwiązanie sprawdza się bardzo skutecznie jako wyświetlacz reklam. Wystarczy że WebBrowser będzie odwoływał się do jakiejś tam strony w sieci np: http://banner.mojServer.pl/banner.html. Plik na serwerze będziesz mógł dowolnie zmieniać lub nawet zrobić automatyczny rotator reklam czy licznik kliknięć...

Sam to wykorzystuję : http://www.andrew.b7.pl/spark

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0