Zakup Delphi XE8 Starter - czy ma sens

0

Witam

Czy ta wersja dla osoby nie korzystającej z baz danych w Delphi będzie na tyle użyteczna, aby był sens zakupić ją i mieć legalny program, w którym można pisać programy na Windows, Android i iOS (darmowe) z wykorzystaniem standardowych komponentów + wszystkich dodatków z zewnątrz (komponenty).

Jakie ma największe ograniczenia wersja Starter oprócz:

  • baz danych,
  • wykorzystania komercyjnego (do 1000$ rocznie),
  • generowania raportów

Obecna cena wersji Starter to około 1160zł podczas gdy wersja Pro to 5650zł (więc różnica jest znaczna).

Kiedyś zakupiłem Photoshopa CS5 na studiach z różnicami w cenie bardzo zbliżonymi (około 1200zł) z tymże tam nie było ograniczeń i chwalę sobie tamte warunki.

Z Delphi jednak nie ma już tak kolorowo.

Proszę o opinie.

0

A może Lazarus?

0

Ostatnio byli u mnie w firmie przedstawiciele BSC Polska (dwóch gości - techniczny i sprzedażowy). Namawiali nas na przejście na XE8 jednak na Twoim miejscu bym się wstrzymał gdyż z informacji jakie od nich otrzymałem niedługo ma wyjść wersja w której będzie można kompilować aplikacje również na linuxa w czystej postaci. Co do samej licencji to przyznam Ci się szczerze, że dawno temu zakupiłem Delphi2009 Professional i nie żałuję. Patrząc na to z perspektywy lat jako freelancer zwrócił mi się ten zakup wielokrotnie, a przynajmniej mogłem realizować projekty dla instytucji Państwowych jak np uczelnie wyższe, które wymagały potwierdzenia legalności oprogramowania i komponentów użytych do stworzenia aplikacji. Kwestia tego typu czy wydana kasa zwróci Ci się na projektach napisanych w DelphiXE8

0

lazarus nadaje się do jakiś bardziej zaawansowanych projektów? Obsługuje raporty, bazy danych SQL itp?

0

Oczywiście. Tylko trzeba znaleźć odpowiednie komponenty, niektóre płatne, niektóre darmowe, ale wszystko jest.

0
Opi napisał(a):

Witam
.. w którym można pisać programy na Windows, Android i iOS.

z tego co mi wiadomo, Starter to tylko Win32 :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0