Czy Wam też ostatnio forum strasznie laguje?

0

Nie wiem co to jest, a w temacie wtyczek - też o tym myślałem i jakiś czas temu wyłączyłem wszystko z wyjątkiem WebDevelopera.
Poza tym powtarzam (wiem, wiem - nudny jestem) - wszystko inne działa całkowicie OK - jakieś banki, maile itp, tylko z 4P jest problem.

Aktualnie to co mam aktywne w przeglądarce wygląda następująco:

screenshot-20210914164522.png


screenshot-20210914164555.png

0

@cerrato: czy jest możliwość, żebyś przy tym debugowaniu używał do 4p innej przeglądarki, najlepiej takiej, której jeszcze nie masz zainstalowanej?

1

żebyś [...] używał do 4p innej przeglądarki, najlepiej takiej, której jeszcze nie masz zainstalowanej?

Ciężko korzystać z czegoś, czego się nie ma :P

1

Mam na myśli, żebyś zainstalował nową przeglądarkę tuż przed debugowaniem. :) Chciałbym, żeby nie było wątpliwości, że nie wykonałeś żadnej customizacji, o której zapomniałeś: instalacji rozszerzeń, zmian w about:preferences, zmian w about:config i podobnych.

Jeśli ta opcja Ci nie pasuje, to ewentualnie jeszcze możesz spróbować Troubleshoot Mode (Menu > Help > Troubleshoot Mode…). Niemniej nie jest to moim zdaniem tak dobra opcja jak nowa przeglądarka, bo nie wyłącza wszystkich scustomizowanych ustawień; cytat:

The xulstore.json file, which saves customizations to window sizes, toolbar settings and controls, is also ignored; however, any changes stored in modified preferences remain in effect.

Ewentualnie jeszcze możesz spróbować połączyć Troubleshoot Mode oraz utworzenie nowego profilu. Jednak nie wiem, czy to coś zmieni w stosunku do korzystania z Troubleshoot Mode na codziennym profilu.

2

Chciałbym dodać jeszcze jedną rzecz a propos błędu 504 z cloudflare. Mógł on jakiś czas temu faktycznie się pojawić podczas wdrożeń nowych wersji. Otóż był uruchomiony tylko 1 kontener dockera dla coyote a powinny być minimum dwa. Dlatego też przy wdrożeniach stary był ubijany a trochę czasu minęło zanim wstał nowy. Nie wiem czemu tak się stało ale zostało to poprawione. Teraz działają 3 kontenery z coyote.

Natomiast nadal nie rozwiązuje to problemu @cerrato. W logach nie mogę znaleźć nic znaczącego.

0

Rzeczywiście ostatnio bywa wolno
screenshot-20210915112337.png

0

@Marooned: a czas generowania strony (na dole) również wówczas jest tak długi?

Przejrzałem jeszcze logi nginx oraz php z ostatnich 24h. pod kątem błędów 500/504 i nic ciekawego nie znalazłem :/ Problem wydaje się nadal nierozwiązany.

0

Hm, chyba nigdy tam nie patrzyłem, przyjrzę się. Dziś znów miałem błąd przy pobieraniu osób lajkujących post, najeżdżam na kciuka, nie pojawia się tooltip, a po paru sekundach w rogu "network error" czy jakoś tak. Nie miałem otworzonej konsoli.

1

screenshot-20210922152731.png
W stopce Coyote 2.5: 121 ms

Ale chyba obwiniałbym dostawcę? Bo i Imgur i Fejs mi podobnie lagują / anulują niektóre zapytania i muszę ponawiać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0