one dodali

4

Tak sobie przeglądam "ostatnią aktywność" i widzę:

katelx dodał komentarz
lambdadziara dodał post

PiS jak się dowie, to zamknie forum, za takie promowanie gendera, a jak nie PiS, to zrobią to kiedyś same użytkowniczki za systemowy seksizm ;)

6

No ale nie ma na profilu informacji o genderze, a po niku nie zawsze da się określić płeś - np @Miang. Wiec może wystarczy dodać słowo "użytkownik" przed i bedzie grało :)
użytkownik katelx dodał komentarz
użytkownik lambdadziara dodał post

5

Z drugiej strony - idąc w kierunku genderowej poprawności politycznej, RODO itp, to na jakiej podstawie Coyote miałoby określać płeć danego usera?

Po nicku trudno, więc user musiałby sam wskazać. I zaraz zaczną się głosy uciśnionych biedactw, że muszą tak wrażliwe i intymne dane jak płeć podawać.

Oczywiście - można dać wybór w stylu facet / babka / nie podam, ale wtedy znowu mamy problem: jak tytułować użytkowników, którzy nie wskazali płci? Czy w postaci Freja Draco dodało post będzie OK? Bo inna forma będzie i tak powiązana z płcią. Można zrobić coś na kształt użytkownik Freja Draco dodał - ale użytkownik jest nadal płci męskiej, więc duża część kobiet oraz pozostałych nie-czysto-męskich płci zostanie w ten sposób zdyskryminowana. Poza tym pamiętajmy, że nie ma dwóch płci, tylko jest ich prawie 60 - https://monitorpostepu.pl/spi[...]terystyka-wszystkich-56-plci/ oraz https://www.youtube.com/watch[...]ntGBylho&feature=emb_logo a co z tym idzie, formularz z wyborem płci będzie zajmować 3 ekrany, co będzie dość problematyczne ;)

EDIT
Czytając podany artykuł dowiedziałem się, że moja prawdziwa płeć to Cisgender Male. Tyle lat żyłem w nieświadomości ;)

2

Fejsbokowi sie ostatnio wydaje że wie jak odmieniać nazwiska i to jest dopiero masakra, szczególnie jeśli zamiast nazwiska masz ksywe

4
Tomek Pycia napisał(a):

No ale nie ma na profilu informacji o genderze, a po niku nie zawsze da się określić płeś - np @Miang. Wiec może wystarczy dodać słowo "użytkownik" przed i bedzie grało :)
użytkownik katelx dodał komentarz
użytkownik lambdadziara dodał post

Popieram ten pomysł :) No i portal byłby kompatybilny również z ludźmi bezpłciowymi, międzpłciowymi, wielopłciowymi i zmiennopłciowymi.
Więc w takim wypadku nie zamknie go również zwycięska w roku 2030 Partia Tęczowego Postępu ;)

3

Jak wspomniałem w komentarzu, ten użytkownik jest w domyśle, by nie zajmował miejsca. Wg mnie to oczywiste i zostawiłbym jak jest.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0