Cytowanie selektywne

5

Na forach by Przemo istnieje taka opcja jak cytowanie selektywne.

Mogę zaznaczyć w poście fragment tekstu, po czym kliknąć "cytowanie selektywne" i w edytorze pojawi mi się tylko zaznaczony fragment tekstu. Kojot bije Przema pod wieloma względami, ale tej opcji mi jednak brakuje, bo muszę za każdym razem w cytowanym poście ponownie odszukiwać interesujący mnie fragment.

3

Brak tego ficzera ma zachęcić do pisania holistycznych odpowiedzi koncentrujących się na ogólnej myśli postu, zamiast walczeniu z poszczególnymi zdaniami /s ;-)

Z ciekawości - nie mając porównania jak wygląda to na phpbb - cytowanie całego postu i ręczne usuwanie zbędnych fragmentów jest dużo bardziej problematyczne niż takie selektywne cytowanie?

0
Patryk27 napisał(a):

Z ciekawości - nie mając porównania jak wygląda to na phpbb - cytowanie całego postu i ręczne usuwanie zbędnych fragmentów jest dużo bardziej problematyczne niż takie selektywne cytowanie?

Jeśli chcę nawiązać do pojedynczego zdania dłuższej wypowiedzi, to tak.

3

Przyłączam się do prośby. Mi także tego bardzo brakuje. Z tego powodu zrezygnowałem już z napisania dziesiątek odpowiedzi. Niby pierdoła ale w poważniejszych dyskusjach i kłótniach to rzecz niemal niezbędna :-) Warto zobaczyć jak np. na elektrodzie rozwijają się całe wątki dzięki temu, że można własnie w łatwy sposób odnieść się do fragmentu wypowiedzi a nie do całości. Oczywiście daje to dużo możliwości czepialskim, jednak myślę, że ogólnie byłoby to korzystne.

2

UI już pęka od nadmiaru przycisków, a tu kolejne proponują… ;)

W temacie – mi taka funkcja nie jest potrzebna. Z reguły cytuję cały post i usuwam to, czego komentować nie potrzebuję. Czasem jednak zdarza się, że chcę zacytować jedno znaczeni, ale podczas usuwania niepotrzebnej części odnajduję więcej zdań do skomentowania. W takim przypadku dobrze mieć treść całego posta, bo dzięki temu nie muszę szukać go i cytować jeszcze raz (tym razem standardowo).

7

@furious programming: ilośc przycisków to nie problem, ja takie coś zaimplementowałem na swoim forum pod zwykłym przyciskiem "odpowiedz" tylko był tam mały "if" sprawdzający czy jest zaznaczony tekst z zawartości tego posta czy nie. Jak jest to wrzucał do cytowania tylko ten fragment :)

1

Bo trzeba zdjąć tą upiedliwą wk...ę pt:
Markdown jest obsługiwany. Ctrl+V wkleja obraz ze schowka (Firefox oraz Chrome)
która za każdym razem pół ekranu zasłania.

1
Patryk27 napisał(a):

Brak tego ficzera ma zachęcić do pisania holistycznych odpowiedzi koncentrujących się na ogólnej myśli postu, zamiast walczeniu z poszczególnymi zdaniami /s ;-)

Problem w tym, że prędzej czy później posty przeradzają się w przydługie tyrady (wiem, moje też xD) i trudno się w ogóle odnieść holistycznie do takiego posta, trzeba to choćby na akapity rozbić.

Inna sprawa, że jak ktoś zacytuje w całości taką tyradę to post niesamowicie puchnie i jest ściana powtarzającego się tekstu, do którego gdzieś tam na końcu ktoś się odniósł i trzeba scrollować. To już lepiej nie cytować wcale.

Że już nie wspomnę cytowania postów w których ktoś kogoś zacytował... :D

5

Całkiem spoko pomysł. Od razu pomyślałem o rozwiązaniu takie jakie proponuje @mr_jaro, czyli brak dodatkowego przycisku. Ja jestem akurat w trakcie przepisywania front endu widoku wątku. Sporo mam już zrobione, postaram się dodać tę funkcjonalność. Dodałem już zadanie na github.

0

Taka opcja by się przydała, tylko pytanie czy ludzie będą z niej korzystać.

Sam codziennie kilkanaście razy edytuję posty ludzi, którzy korzystają z odpowiedzi z cytatem i wrzucają cały poprzedzający post tylko po to, żeby dopisać pod spodem coś w stylu OK, zaraz sprawdzę czy działa. Niestety, obawiam się, że i tak do takich pacjentów za wiele nie dotrze i nadal będą robić bałagan.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0