Projekty

0

Witam, mam wrażenie, że utknąłem. Uczę się c++ od jakiegoś czasu, znam teoretyczne podstawy języka i ciągle się go ucze. Napisałem pare rzeczy jak: snake w konsoli, ping pong z pomocą sfml, spis płyt i utworów( miałem nauczyć się działania na listach dwukierunkowych podwieszanych), projekt związany z plikami. wave i teraz mam problem z wyborem kolejnych projektów.

Sugeruję się nimi: https://github.com/FreeCX/programming-challenges
Chciałbym np zrobić swój notatnik. Na youtube widziałem, jak ktoś pisał go używając czystego c++ i zajęło mu to ponad 12h samego pisania, a nie była to osoba dopiero się ucząca, jak ja.
Ja nie mam pojęcia, jak się za to nawet zabrać i stad moje pytanie, czy powinienem zacząć się brać za framework np QT? Tam napisanie samego notatnika i innych projektów z tej listy jest o wiele prostsze i jest o wiele więcej przykładowych programów, ale nie wiem, czy to jest poprawna ścieżka nauki, a nie pójście na łatwość.

3

A czego używał ten ktoś? Czystego WinAPI? Jeśli tak to zdecydowanie olej i użyj Qt. Chociaż tak po prawdzie ostatnio modne są QML i inne electrony...

4

Pytanie czemu chcesz pisać notatnik w C++? I dlaczego byś nie miał użyć do tego Qt? To jakaś forma samoumartwiania?

Generalnie bierzesz to co, co potrzebujesz, żeby szybko skończyć robotę. Chyba że z jakiegoś powodu chcesz poznać WinAPI czy tam X11.

1
tsz napisał(a):

Pytanie czemu chcesz pisać notatnik w C++? I dlaczego byś nie miał użyć do tego Qt? To jakaś forma samoumartwiania?

Nie jestem zwolennikiem wynajdywania koła na nowy. ALE JEDNAK komponent Scintilla może być wart oswojenia.
Baza edytorów typu programistycznego, jego API jest o milion razy lepsze niż WinAPI

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0