Czy ktoś w świecie .NET używa VS Code?

0

Takie pytanie związane z .NET i C#.

Czy są tutaj jakieś osoby, które pracują zawodowo w firmach, które tworza projekty .NET/C# i wykorzystują "Visual Studio Code" zamiast zwykłego "Visual Studio"? Zastanawiam się czy ten cały Code to raczej nie jest stosowany po prostu jako lepszy notatnik, a do programowania dalej jedynym i prawowitym IDE jest VS.

1

Ja mam nieprzyjemność pracowania w VS Code. Powód - cena. Dlaczego nieprzyjemność - bo to nie IDE tylko prymitywny edytorek, bez podstawowych funkcji oraz zabuggowany. Dla innego klienta pracuje w VS 2015 a w innym projekcie w VS 2019 - bez porównania.

2

VSC do frontu - HTML/JS/TS/CSS

VS do C#

VS jest znacznie lepszy do C# (imo) m.in Intellisense jest bardziej reliable, ale z drugiej strony VS jest średni jeżeli chodzi o HTML (np. Razor) i JSowe rzeczy, a to jest chyba główny target VSCoda - Web Developerzy, więc on musi ogarniać te rzeczy.

VSC ma dużo różnych fajnych rzeczy typu Connect over SSH oraz istnieje przeglądarkowa wersja VSC https://visualstudio.microsof[...]ervices/visual-studio-online/ - nie wiem jak dobrze to działa, ale może to jest przyszłość, że jedyne czego będzie potrzeba to przeglądarka i tam będzie środowisko do developmentu.

0

U nas używa się VS2019 oraz VSC, ja używam głównie VS + ReSharper, natomiast dużo WebDev-ów pracuje na VSC. VSC nie jest u nas obligatoryjny czy coś, używasz jak Ci się podoba i chcesz :)

0
CSharpBeginner napisał(a):

Zastanawiam się czy ten cały Code to raczej nie jest stosowany po prostu jako lepszy notatnik, a do programowania dalej jedynym i prawowitym IDE jest VS.

VS Code to jest "lepszy notatnik", choć da się pod niego podpiąć debugger i zrobić z niego takie trochę ułomny IDE.

W pracy używam zarówno Visual Studio jak i VS Code, jednocześnie. Nie do .NET co prawda..

0
LowSkiller napisał(a):

Visual Studio:

  • trochę ciężki dla CPU,

Są o wiele gorsze kobyły niż VS.

Visual Studio Code:

  • za darmoszke,

VS Community też, a daje większe możliwości

  • lżejszy dla CPU,

Ta pokrata napisana w JS jest lżejsza?

  • cross-platform,

VS też cross-platform

0
somedev napisał(a):
LowSkiller napisał(a):
  • cross-platform,

VS też cross-platform

W sensie przenośne między wszystkimi wersjami Visty? Visual Studio for Mac to przeróbka MonoDevelop, a nie port Visual Studio z Windowsa: https://adtmag.com/articles/2017/05/10/vs-for-mac.aspx

0

Nie wiem, co tam w środku jest ale pracowałem z kolegą w projekcie .net Core, gdzie on miał VS 2015 i Windows 10, a ja macOS + Visual Studio 2017 (chyba ten numerek) i kod, który razem rozwijaliśmy (pliki cs, sln, nuget etc. etc.) normalnie się otwierały w tych VS, zależności pobierały, kod kompilował a usługa startowała i można było debuggować, i działało tak samo bez względu czy hostowane na Macu czy Windowsie (no i na linuksie, ale tam nie odpalisz normalnie VS).

0

No nad jednym Javowym projektem też da się pracować z kilku IDE. Jak oprzesz projekt o Mavena to będziesz mógł pracować nad nim w NetBeansie, Eclipsie, IntelliJu, VSCode i wielu innych (pseudo lub nie pseudo) IDE. Z tego co wyczytałem na szybko to JetBrains Rider też jest kompatybilny z projektami z oryginalnego Visual Studio, a przecież Rider z VS nie ma nic wspólnego w kwestii implementacji.

Po screenshotach zresztą widać, że MonoDevelop jest podobne do Visual Studio for Mac: https://www.monodevelop.com/screenshots/

No i na https://www.monodevelop.com/documentation/ jest wyraźnie napisane:

Introducing Visual Studio for Mac
Visual Studio for Mac is an IDE based on MonoDevelop, which provides additional features to create projects for iOS and Android. This article is a nice overview of the IDE.

0

Tak, korzystam. Super się formatuje JSON.

A pomijając głupie żarty - po zainstalowaniu wszystkiego, co potrzebne, nie działa wcale szybciej niż "rozgrzane" obecne IDE, a ponadto jest mega uciążliwe (nawet przy Core, starsze projekty to kopa grzebania i problemów, mam wrażenie).
Także zysków z lekkości nie dostrzegłem, natomiast brakuje sporo wbudowanych funkcjonalności normalnego IDE.
Wracam do Ridera, a tam, gdzie muszę, to VS.
I polecam, o ile VS to licencja pracodawcy, a Rider własna.
Głównie dlatego, że Rider dalej kuleje przy "ciut starszych" projektach. (SF odejdź)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0