Początki z .Net Core i Microsoft Sql Server - jak to połączyć?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-02-05 14:58

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Mianowicie tak, mam postawione lokalnie serwer Microsoft Sql Server,utworzone tabele i rekordy w Microsoft Sql Server Management Studio widzę w Visual Studio w SQL Server Object Explorerze.
Chciałbym teraz wiedzieć jak mogę użyć danych - czy muszę się łączyć z tą bazą z kodu?
Chciałbym uzyskać taki efekt bym mógł mieć query zapisane w plikach sql i potem tylko je wywołuję, ale najpierw mi zależy bym miał pewność że jest połączenie z bazą.

Pozostało 580 znaków

2019-02-06 08:31

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 3 miesiące temu

1

Czemu po prostu nie odpaliłeś jakiegoś kursu .NET Core + Entity Framework gdzie jest wytłumaczone wszystko po kolei, tylko prosisz innych, aby ci wskazali podstawy? :P

Pozostało 580 znaków

2019-02-06 11:48

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Robię jakiś projekt więc nie robię 1 : 1 tak jak w poradnikach, tylko staram się już robić jakieś podstawy pod projekt. Efektem tego jest to, że czasem jest coś inaczej albo znajduje poradniki gdzie jest inna baza, a to inna wersja. Uwierz mi, mam odpalone kilka ale jeszcze nie zdarzyło mi się bym z jednego poradnika napisał całą funkcjonalność którą chcę zrobić :)

Przykładowo w tym poradniku:

https://docs.microsoft.com/pl[...]ore/new-db?tabs=visual-studio

Nie wynika z niego jak mam wczoraj utworzoną bazę aktualizować o nowe tabele dlatego też szukam teraz rozwiązania i jednocześnie pytam :)

To robisz analogicznie, a nie literka w literkę. W artykule są linki, które rozwijają dane zagadnienia. Jeśli wiesz, że migracje tworzą tabele i kolumny to wiesz co dalej robić. - nerdxg 2019-02-06 17:04

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0