Wpf i sqlite - ef czy bez?

0

Siema, czy pisząc kilka inputow opłaca używać razem z sqlite dodatkowo ef? Ogolnie nie znam wpf i mimo ze wydaje się fajny, to sporo trzeba ogarnąć żeby napisać coś prostego. Zależy mi na jak najszybszym efekcie pracy. Dlatego z tego co widzę najwygodniej jest sqlite bez ef, zapytanka w klasach user controlera i jazda. Bez danego mvvm i innych cudow. Brzydkie ale szybkie.

Bardziej chodzi mi o to czy nie napotkać przez to jakichś problemów, że łatwiej by było coś wykonać przy użyciu orma? Ogolnie datagrid, odczyt tego, zapis, usuniecie, eksport do Excela. Zapis co zmianę komórki / klik w save , wylicznie niektorych komórek automatycznie po użyciu uzupelnieniu niektórych.

Pozdrawiam.

2

EF się w ogóle gdzieś opłaci? Są lepsze i przede wszystkim szybsze ORM'y vide nHibernate czy Dapper. EF to najwolniejsza kobyła jaką w ORM'ach widziałem, a niestety najbardziej lubiana. Taki Dapper da Ci prostotę i szybkość porównywalną z ręcznym szyciem zapytań przez ADO.

Zresztą... tabelka na stronie Dappera mówi wszystko i względem EF jest to najprawdziwsza prawda, bo EF potrafi być tak wolny, ze to widać gołym okiem :). Osobiście wolę nHibernate, który jest od takiego EF sporo szybszy, a przede wszystkim bardziej przewidywalny jeżeli chodzi o zapytania jakie buduje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0