Wpf i sqlite - ef czy bez?

Odpowiedz Nowy wątek
MarekMostowiakAleTenDrugi
2017-10-04 07:50
MarekMostowiakAleTenDrugi
0

Siema, czy pisząc kilka inputow opłaca używać razem z sqlite dodatkowo ef? Ogolnie nie znam wpf i mimo ze wydaje się fajny, to sporo trzeba ogarnąć żeby napisać coś prostego. Zależy mi na jak najszybszym efekcie pracy. Dlatego z tego co widzę najwygodniej jest sqlite bez ef, zapytanka w klasach user controlera i jazda. Bez danego mvvm i innych cudow. Brzydkie ale szybkie.

Bardziej chodzi mi o to czy nie napotkać przez to jakichś problemów, że łatwiej by było coś wykonać przy użyciu orma? Ogolnie datagrid, odczyt tego, zapis, usuniecie, eksport do Excela. Zapis co zmianę komórki / klik w save , wylicznie niektorych komórek automatycznie po użyciu uzupelnieniu niektórych.

Pozdrawiam.

Nie wiem co takiego trudnego jest w używaniu MVVM, nauczysz się raz a później jest już z górki... - mr-owl 2017-10-04 12:47

Pozostało 580 znaków

2017-10-04 08:21

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 33 minuty temu

2

EF się w ogóle gdzieś opłaci? Są lepsze i przede wszystkim szybsze ORM'y vide nHibernate czy Dapper. EF to najwolniejsza kobyła jaką w ORM'ach widziałem, a niestety najbardziej lubiana. Taki Dapper da Ci prostotę i szybkość porównywalną z ręcznym szyciem zapytań przez ADO.

Zresztą... tabelka na stronie Dappera mówi wszystko i względem EF jest to najprawdziwsza prawda, bo EF potrafi być tak wolny, ze to widać gołym okiem :). Osobiście wolę nHibernate, który jest od takiego EF sporo szybszy, a przede wszystkim bardziej przewidywalny jeżeli chodzi o zapytania jakie buduje.

edytowany 2x, ostatnio: grzesiek51114, 2017-10-04 08:22

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0