Czy ktoś jeszcze używa VB.NET

0

Pytanie czysto z ciekawości, nie chce rozpocząć nagonki...

Ostatnio w pracy musiałem poprawiać aplikacje pisaną w VB.NET, "wygrałem" bo mój rodowód programistyczny to vb od wersji 3 później vb.NET.

Jeżeli chodzi o .NET to pisze głównie w C#, ale przyznam się szczerze, że to było jak powrót do domu po latach (bez nie porozumień: do domu do którego się chętnie wraca) ;)

To subiektywne odczucie, ale sprawdziłem: ostatnia wersja jest datowana podobnie do C#, więc nadal jest rozwijany.

Na fali tego doświadczenia chciałem się dowiedzieć jak to wygląda u innych czy tylko C#, czy jest jeszcze miejsce gdzie poczciwy basic jest pierwszym wyborem?

P.S. Pierwszy raz zastanawialem się nad kategorią forum, wybrałem ten bo dotyczy ogólnie .NET

0

Można w tym napisać wszystko co można napisać w C#, ale skoro jest C#, to po co komu VB :-)

VB - czy to stary, czy .NET - nigdy mnie specjalnie nie pociągał, chociaż kiedyś jakiś mały projekt w tym starym VB pisałem.
Jakoś nie podchodzi mi ta składnia.

Ale ponieważ Microsoft uparcie VB.NET rozwija równolegle z C#, wybór pomiędzy tymi językami to różnica głównie w składni, zatem nie ma wielkiej różnicy co wolisz. Kwestia gustu.

0

Nie ma dużych różnic pomiędzy tymi językami bo oba kończą (są kompilowane) jako CIL. Z drugiej strony ja nie widzę żadnej przewagi VB nad C#, natomiast za C# przemawia jego składnia która jest podobna do wielu najpopularniejszych języków programowania (Java, C++ itp.).

0

Taka ciekawostka co do składni. Zauważyłem, że programiści znający VB i przesiadający się na C#, nie mają takich problemów jak ludzie znający C# i analizujący kod VB. Oczywiście to moja własna obserwacja, ale nie znam wyjatku ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0