Baza danych bez serwera?

0

Witam. Mam trochę może dziwny problem jednak nie wiem jak sobie z nim poradzić.
Tworzę u siebie lokalnie różne programy korzystające z bazy danych MS SQL, na komputerze mam zainstalowany MS SQL SERVER. Jednak ostatnio pojawił się pewien problem. Mam napisać program korzystający z bazy danych, lecz ma on działać na innym komputerze. Nie jest to bardzo zaawansowany program (pare tabelek, dodawanie, usuwanie itp)
I stąd moje pytanie, czy na komputerze gdzie będzie zainstalowany ten program, musi być cały MS SQL SERVER ? Programy tworzę w Visual Studio. Do komunikacji z baza danych używam Entity framework lub LINQ to SQL.
Można jakoś dołączyć do projektu tylko jeden plik bazy danych, tak by na innym komputerze tylko ten plik był bez całego serwera ?
Wiem, że to pytanie może wydawać się dla niektórych śmieszne, lecz proszę o pomoc :)

1

Zainteresuj się SQL CE. Ogólnie rzecz biorąc baza jest wymagana, ale możesz mieć bazę w jednym pliku (np. SQL CE lub SQLite) i wtedy wystarczy przenieść ten plik.

0

Dziekuje za pomoc.
Zastanawialem sie też na XML ale nigdy nic z tym nie robilem, nie wiem z czym to sie je, ani jak sie do tego zabrac. Gdyby ktos z was mial jakis ciekawy tutorial to z checia czekam na info.

pozdrawiam i dziekuje.

1

Robienie bazy danych w XML raczej mija się z celem. Wygodniej użyć SQLite. Nie zauważysz żadnej różnicy.

0

ok. A mam taki problem teraz. Może napisze tutaj od razu, a jak nie to najwyzej nowy wątek.
Poprawnie zainstalowalem SQLite, i chce utworzyc baze sqlite za pomoca Entity Framework.
Dodaje do projektu ADO.NET Entity Data Model -> Empty Model. Następnie tworzę ten model bazy danych, wybieram Generate Database From Model, nastepnie New Connection gdzie zmieniam Data Source na SQLite Database File. Wpisuje naazwe, ściezke gdzei ma byc plik z bazą, i zapisuje. Orzymuje w ten sposob skrypt SQL'a. Baza danych zostaje utworzona na dysku tam gdzie wskazalem lecz jest ona jeszcze pusta (Brak tabelek, zupelnie pusta - 0 bajtow). Gdy robilem coś z normalnymi bazami, tzn byly one na serwerze, klikalem nastepnie na tym skrypcie Validate SQL Syntax oraz Execute SQL, wyskakiwalo okeinko od serwera (logowanie) i tworzyło poprawnie całą strukture bazy danych, lecz tutaj dostaje komunikat ze nie moze odnaleźć tej bazy. Nawet gdy skopiowalem ten plik do folderu gdzie serwer trzyma wszystkie swoje bazy to i tak tego nie widzi.
A wiec ma ktos jakis pomysł?
Jak 'wlać' tą całą strukture bazy którą utworzylem w modelu entity do pliku bazy sqlite ?

0

nie ważne:D
Poradzilem sobie nieco inaczej, wszystko dobrze gra.
Dziekuje pozdrawiam, SQLite to bylo to co potrzebowałem.
temat mozna zamknac ;p

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0