Typed dataset i polaczenia

0

Witam wszystkich,
buduję aplikację okienkową używając .NET 3.5, MySQL oraz MySQL Net Connector.
W aplikacji używam typowanych datasetów (Typed Datasets).
Podczas tworzenia aplikacji jestem połączony do bazy za pomocą Server Explorera.
Jak rozwiązać problem z konfiguracją połączenia, kiedy skompiluję aplikację i próbuję podłczyć się do serwera o innych parametrach (inny login, hasło, adres serwera). Chciał bym, żeby parametry połączenia były brane z jakiegoś pliku XML.
Podobny problem jest, kiedy przenoszę tworzenie aplikacji z pracy do domu.

Próbowałem zmieniać parametry połączenia w pliku Properties->Settings.settings->Settings.Designer.cs na prawidłowe, ale on cały czas pamięta stare parametry połączenia, dopóki nie wejdę do widku tabel w datasecie (Open Dataset) i nie będę chciał uruchomić jednej z metod Table Adaptera, żeby pobrać jakieś dane z bazy.

Jak rozwiązać problem, żeby aplikacja była w pełni przenaszalna na inną maszynę z innymi parametrami połączenia?

Dzięki
Rafał

0

A nie mozesz sobie zapisac ConnectionString'a w pliku xml?

0

Mogę. Nie ma problemu. Powiedz mi tylko po odczytaniu co mam zrobic, zeby nowe połaczenia zostały wzięte pod uwagę. Przeczytaj dokładnie mój post i w czym jest problem.

0

Nie pisalem w 3.5 ani nie wiem co to jest Server Explorer, ale gdzies tam na pewno jest obiekt polaczenia, ktoremu podawany jest konkretny connectionString do bazy. Jak mniemam Server Explorer to klikacz, ktorym wybierasz sobie polaczenie z baza, tak? W takim razie gdzies w kodzie programu (a moze zasobach?) masz connectionStringa. Znajdz to w plikach projektowych i zamien na zczytywanie stringa z xmla.

0

Jest taki klikacz... konkretnie w VS2008. Nie pamiętam, czy coś takiego było w VS2005. W VS były silnie typowane datasety?
Znalazłem ten plik, gdzie wszystkie parametry są ustawione - napisałem w pierwszym poście. Zmieniłem te parametry na prawidłowe (z nowymi ustawieniami), znalazłem nawet jak zrobić to programowo w kodzie... Kompilacja i jak próbuję wyciągnąć dane z datasetu, to wyrzuca mi komunikat o braku połączenia z bazą, bo nie istnieje dany uzytkownik (ten, który działał dobrze na poprzedniej bazie danych). Przeszukałem już wszystkie pliki zawarte w projekcie w poszukiwaniu starego loginu do bazy i nic!!!

Natomiast jak klikam sobie na tabelkę już po przeniesieniu projektu do nowego środowiska, to pyta mnie o podanie loginu i hasła. Jak wklepię jest OK, ale bez przesady... nie będę klikał za każdym razem 100 tabel w bazie, żeby przenieść projekt z jednego kompa na drugi.

0

Ok, inaczej. Zmieniasz dane w pliku .cs, kompilujesz i dalej sie laczy ze stara baza?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0