SQL - Generowanie cykliczne zapytań

0

Cześć,

Chciałbym zapytać ludzi, którzy obracają się wokół oprogramowania pod generowanie zapytań SQL do plików (excel/txt), czy istnieje jakieś proste narzędzie, albo sposób żeby sobie poradzić z tym problemem? Najlepiej, aby po zasileniu danymi (tutaj weryfikacja czasowa na podstawie tabeli z logami w bazie - pole timestamp) program (czy cokolwiek) wygenerował mi zestaw zapytań SQL - może być pobierany z tabeli w bazie, z plików txt, czy skądkolwiek indziej, do podanej ścieżki - każde zapytanie inna ścieżka. Dobrze by było gdyby też można było uwzględnić, iż niektóre zapytania miałyby się generować dziennie, inne tygodniowo a jeszcze inne miesięcznie. Czy istnieje takie darmowe rozwiązanie (lub tanie!), nie wymagające zaplecza finansowego w wysokości dziesiątek czy setek tysięcy? Nie chodzi tylko o to, aby dało się ustawić takie coś (bo np. można by było, trochę przynajmniej, obejść problem z wykorzystaniem harmonogramu windows), ale także by można było łatwo tym zarządzać, aby wprowadzanie jakiś zmian w kodzie nie wiązało się z każdorazowym przebrnięciem przez ileś narzędzi czy komponentów, ponieważ w realiach nie ma na to czasu (i szkoda go aby po każdej małej zmianie trzeba by było coś takiego wykonywać).
Może istnieją jakieś proste rozwiązania, albo korzystacie na co dzień z jakiś prostych, autorskich rozwiązań, które mógłbym łatwo i w miarę szybko zaimplementować u siebie?

0

Systemy RDBMS mają do tego gotowe rozwiązania. W MSSQL nazywa się to 'JOB', w MySQL nazywa się to 'Event Scheduler'.

0

Dokładnie JOB + np. paczki w SSIS i masz wsio co chciałeś. Na 99,99% masz obie te funkcjonalności w darmowej dystrybucji MSSQL Express (pisze 99,99% bo nie wiem jakie i czy w ogóle w tej wersji są ograniczenia na SSIS [Sql Server Integrated Services])

0

Dobrze, że mam dostęp do obu narzędzi, mimo iż głównie korzystamy z Oracla i Netezzy, ale myślę, że dalej sobie już poradzę. Dzięki panowie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0