Wirtualizacja MS SQL

0

Witam,

Chciałbym nauczyć się jak działa wirtualizacja przy okazji instalacji Ms Sql, tak żeby Sql był na osobnej maszynie i terminal też na osobnej maszynie i żeby potrafiły sie dogadać. Ponieważ jestem nowy w sprawie wirtualizacji proszę o podpowiedź jak to wygląda a mianowicie - na swoim komputerze Win7 zainstalowałem VirtualBox i na nim postawiłem Win2012 teraz chciałbym na nim stworzyć 2 wirtualne maszyny w Hyper-V na których będzie Ms Sql i terminal - czy to oznacza, że na każdej takiej maszynie muszę zainstalować jeszcze raz Win2012 a następnie Ms SQL i Win2012 jako serwer terminali, tak to wygląda czy ja coś mieszam. Jest możliwość postawić wirtualną maszynę bez Win2012 tylko z czystą instancją Ms SQL?

Z góry dziękuję za odpowiedź bo się z tym wszystkim pogłubiłem.

0

A po co chcesz taką incepcję robić? Nie możesz mieć tych wirtualek na swoim hoście?

0

Dla celów testowych Win2012 zainstalowany na VirtualBox ma robić za wirtualnego hosta (który normalnie byłby instalowany na fizycznej maszynie) a pozostałe będą wirtualizowane tak jakby było to w prawdziwej firmie. Dlatego proszę o wytłumaczenie czy tak się to robi - czy w każdej wirtualnej maszynie musi być zainstalowany Win2012 czy można jakoś zwirtualizować sam Ms SQL? Jak to też wygląda z serwerem terminali?

1

MSSQL to tylko aplikacja, musi na czymś działać, więc tak - wirtualna maszyna również musi mieć Windows Server.

0

Witam,

Aby nie tworzyć osobnego wątku na forum, chciałbym dołączyć się do pytania autora. Jestem po ukończeniu kursu z zakresu baz danych, głównie MS SQL. Moje pytanie brzmi - czy warto ćwiczyć zagadnienia w środowisku SQL w domowych warunkach na maszynie wirtualnej ? Czy odizolowanie środowiska od rzeczywistego systemu w tym przypadku da jakieś korzyści ? Chodzi pogłębianie wiedzy, tworzenie baz, optymalizację. Rozważam praktykowanie na rzeczywistej partycji (nie systemowej) lub Hyper-V.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0