Zorganizowanie klas, dzielenie na podklasy problemu

0

Ok, mam dość głupie pytanie. Już nigdy się nie nauczę obiektówki i z tym się pogodziłem, ale mam do zrobienia pewne zadanie. Mój problem polega na tym, że mam sobie strategię gdzie po interfejsie dziedziczą mi klasy w których są różne typy danych. Mam klasę Algorytm w której wszystko obliczałem do momentu, aż nie pojawił się ten nowy typ danych na których muszę inaczej operować. No i nie mogę zaimplementować nowych metod dla tego nowego typu, bo ich może być nawet i pincet. Więc jak mam rozwiązać taki problem?

Bardziej obrazowo, mam klasę z wartościami całkowitymi, drugą z liczbami zmiennoprzecinkowymi i tu problemu nie ma. Klasa Algorytm działa poprawnie dla obu. Ale teraz trzeba dodać klasę z wartościami z grafu i tam kilka metod się zmieni. Mam klasę Algorytm jakoś rozbić? Mam nadzieję, że ktoś zrozumie coś z tego bełkotu i może uda mi sie mi pomóc :)

0

Chyba Ci chodzi o szablon klasy(C++) lub klasę generyczną (C#). Te klasy powinny być klasami bazowymi. Doczytaj w google te pojęcia, co napisałem.

0

@Juhas napisałem przecie, że to nie jest tak jak z np. dodawaniem(a raczej to miałem na myśli). Nie wystarczy mi podłożyć inny typ. Ten konkretny inny typ w pewnej części klasy Algorytm jest przetwarzany zupełnie inaczej, więc nagle będę musiał dokładać metody, co na początku nie jest straszne złe, ale gdyby ktoś miał to utrzymywać...

0

Nie wiem o co Ci chodzi. Może o metody abstrakcyjne? Albo dodatkowe interfejsy?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0