Autocomplete w polu wyszukiwarki

Adam Boduch

Jak można zauważyć, wprowadziliśmy nowe pole wyszukiwania wyposażone w funkcjonalność autocomplete (albo search as you type). Dodatkowo, kliknięcie w to pole wyświetla skróconą listę wątków, ofert pracy czy też artykułów w których użytkownik brał udział lub był autorem.

Jak to działa?

Zaznaczmy, że funkcjonalność jest w fazie beta więc działanie czy też wygląd mogą się wkrótce zmienić toteż ten artykuł przestanie być aktualny.

W momencie gdy użytkownik kliknie w pole wyszukiwania (lub użyje skrótu klawiaturowego) pobierana jest lista ogłoszeń o pracę, wątków na forum czy też artykułów. Warunkiem jest to aby użytkownik był autorem wątku/artykułu, brał udział w dyskusji (w przypadku wątków) lub obserwował dany wątek/ogłoszenie prace czy artykuł. Bycie autorem ustawia dodatkowo wyższy priorytet.

Pozycja na liście z czasem ma mniejszą wagę. Po 10 dniach ostatniej aktywności dany wątek, czy ogłoszenie traci swój ranking. Dzięki temu Twoje stare ogłoszenia czy wątki ustępują miejsca innym.

Mechanizm autocomplete działa podobnie. Próbuje znaleźć dopasowania w dwóch pierwszych wyrazach danego zdania (tytułu wątku czy ogłoszenia). Wyżej promowane są Twoje wątki/ogłoszenia czy też takie które obserwujesz.

2 komentarzy

W bebechach to jakiś system kolejki dla każdego usera czy Elastic Search albo inny Solr?

toteż ten artykuł przestanie być aktualny.

Ja bym go po prostu aktualizował. :)